N o v é   M ě s t o   n a   M o r. / B l a n s k o - Jak tvrdý kraj je Vysočina se přesvědčili v rámci 13. kola Moravskoslezské divize, skupiny D fotbalisté FK Blansko. Svěřenci trenéra Hajského zaznamenali na hřišti Vrchoviny nejvyšší porážku od svého návratu do divize, když domácí zvítězili 4:0.

13. kolo , 3. listopadu 2013, SFK Vrchovina - FK Blansko

SFK Vrchovina

Branky: 25. vlastní (Müller), 39. M. Skalník, 46. a 80. Kolařík
ŽK: 28. K. Skalník, 38. Pavel Sodomka, 62. Dvořáček - 37. Trtílek, 66. T. Zouhar, 68. Presl, 78. Müller, 80. Juran
Rozhodčí: Polák - Líkař, Nejezchleb
Delegát: Rabušic

Vítek - M. Buchta (62. Drdla), L. Smetana (C), Dvořáček, Wolker (83. J. Skryja) - Kolařík, R. Sodomka, K. Skalník, Pavel Sodomka - M. Skalník (76. Šandera), P. Smetana (56. Andrle)
Náhradníci: P. Skryja, Drdla, J. Skryja, Andrle, Šandera
Trenér: Marek Štukhejl

Juran - Gromský, Maška (C), Müller, R. Buchta - Pospíšil, T. Zouhar, Presl (71. Pokorný), Horáček (46. Hansl), Nečas (70. Hepp) - Trtílek
Náhradníci: Daněk, Hansl, Hepp, Pokorný, Macháč
Trenér: Jiří Hajský

Blansko v dosavadních dvou vzájemných duelech s Vrchovinou v novodobé historii klubu doposud svému soupeři nevstřelilo branku a dvakrát prohrálo (doma 0:1, venku 0:3). Ve stejném duchu se bohužel odvíjel i třetí vzájemný zápas, který obě mužstva sehrála vinou dvouletého působení Blanska v krajském přeboru, po dvou a půl letech.

Na bahnitém terénu se hrálo od začátku podle domácích not. Ti se mnohem lépe se stavem hrací plochy vypořádali a zaměstnávali blanenskou defenzívu. Již ve 2. min. po faulu Mašky na L. Smetanu pálil z trestného kopu těsně vedle Dvořáček. Ve 4. min. hlavičkoval po standardce Kolaříka opět Dvořáček, hlavička domácího obránce mířila nad. V 6. min. to v ochozech zahučelo, když po centru L. Smetany hlavičkoval P. Smetana do protipohybu brankáře Jurana, míč proletěl těsně vedle levé tyče blanenské svatyně.

Blansko se poprvé osmělilo až po čtvrthodině hry, T. Zouhar vybídl k zakončení Trtílka, jehož střela byla hodně nepřesná. Lépe, i když ne gólově, se vedlo na opačné straně v 18. min. K. Skalníkovi, jehož tečovaná pumelice z 20 metrů zatřásla břevnem. Ani tohle varování Blanenští nebrali v potaz a záhy za to pykali. Ve 25. min. na levé blanenské straně domácí rychle rozehráli autové vhazování, R. Sodomka vnikl do vápna a jeho střílený centr si do branky nešťastně ztečoval obránce David Müller - 1:0.

Ve 30. min. domácí po protiútoku pálili těsně nad, zakončujícím hráčem byl K. Skalník. Blanenští reagovali brejkovou akci Trtílka a Nečase, centr druhého jmenovaného odpálil z nebezpečného prostoru před brankou pozorný Vítek. Ve 39. min. předvedli svěřenci trenéra Marka Štukhejla čítankovou brejkovou situaci. Po standardce Pospíšila Vítek dlouhým výkopem našel spoluhráče, na konci celé akce pak Pavel Sodomka předložil míč ve vápně Michalu Skalníkovi, pro něhož již nebyl problém trefit odkrytou branku - 2:0.

Poločas ukončila spolupráce dvojice T. Zouhar - Horáček, střela druhého jmenovaného skončila mimo tři tyče.

Záměr svěřenců trenéra Jiřího Hajského jít do druhého poločasu s čistou hlavou a pokusit se vstřelit co nejdříve kontaktní branku, to vše podpořeno nasazaním druhé útočníka Ladislava Hansla, vzal za své již ve 46. minutě. Dlouhý výkop Vítka prodloužil vytáhlý forvard P. Smetana na nabíhajícího Jana Kolaříka, který křižnou střelou překonal Jurana - 3:0.

Blanenští i přesto nesložili zbraně. Za necelou minutu postupoval k domácí brance Pospíšil, střela blanenského záložníka skončila nad. V 50. min. po standardce Mašky šel do ostrého souboje s Vítkem Trtílek, míč propadl k Hanslovi, kterému ho však jeden z obránců soupeře odpálil od nohy do zámezí. V 52. min. po spolupráci Nečas a Trtílka měl velmi blízko ke vstřelení branky Pospíšil, jehož střelu přemisťující se Vítek se štěstím vyrazil mimo tři tyče. Vrcholem snažení divizního nováčka byla v 59. min. další šance, při níž po Hanslově uvolnění napálil břevno Vítkovy svatyně Nečas.

Stejnou část brankové konstrukce trefil v 66. min. střelou z 25 metrů K. Skalník, v tomto utkání jednoznačně nejpylnější střelec. Na opačné straně se po Nečasově přihrávce dostal do vápna Gromský, ale nedodařilo se mu dobře seřídit mířidla. V 72. min. podržel Blansko Juran, na něhož si nepřišel Pavel Sodomka. Konečnou podobu výsledku dali domácí v 80. min., když střelu střídajícího Andrleho tečoval do branky Jan Kolařík, pro něhož to bylo druhá branka v utkání - 4:0.

Další výsledky 13. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Napajedla - Tasovice 2:1 (1:0), Líšeň - Polná 6:1 (3:0), Rosice - Hodonín 4:0 (1:0), Vyškov - Stará Říše 2:0 (2:0), Velké Meziříčí - Bohunice 4:1 (2:0), Pelhřimov - Uherský Brod 4:0 (2:0), Bystrc - Bystřice nad Pernštejnem 1:1 (0:0)

Fotogalerie z utkání

SFK Vrchovina - FK Blansko