2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Ve druhém domácím utkání v tomto roce remizovali fotbalisté FK Blansko se Starou Říší 1:1. Na branku zkušeného Vladimíra Váchy z prvního poločasu odpověděl krátce po změně stran svoji první trefou v sezóně Jan Trtílek.

Delegát: Prokeš

Juran - Bubeníček (C), R. Fousek, Müller, Šíp - P. Fousek, T. Zouhar (75. Jarůšek) - Gromský, Nečas (66. D. Šural), Doležel - Trtílek
Náhradníci: Jarůšek, Chloupek, D. Šural, Švancara
Trenér: Michal Kugler

Břínek - Kittler (55. Kratochvíl), Príborský, Kadlec (C), Brnický - R. Pokorný (59. Lacina), M. Pokorný, Merhaut (89. Koissy Viera), Rygl - Konate, Vácha
Náhradníci: Lacina, Kratochvíl, Koissy Viera, Neuman
Trenér: Luděk Kovačík

Povedenější část zápasu byla pro Blansko až druhá polovina, paradoxně ale větší šance nabídl první poločas. Po Váchově brance ze 32. minuty srovnal na začátku druhé části Trtílek. „Chtěli jsme na ně ze začátku vlítnout, všechno hnát do útoku. To se podařilo tak na půl, nebylo to úplně ideální," povzdechl si střelec jediné domácí branky.

Trtílek byl téměř u všeho, co Blansko dokázalo vpředu vymyslet. V 10. minutě utnul sérii pološancí přesnou přihrávkou na kopačku Doležela. Ten však minul. Stejně skončila akce na druhé straně. Konate pohrdl vybídkou na parádní hlavičku přímo do prázdné brány.

Šípova střela ze standardní situace skončila těsně před cílem. Hostující obrana ji likvidovala kousek od brankové čáry. Po rohovém kopu kapitána Bubeníčka balon tančil na vápně, přes změť těl jej nikdo z hráčů v modrých dresech nedokázal dostat za hostujícího brankáře Břínka. Trtílkova střela z otočky skončila pěkných pár metrů od soupeřovy svatyně, podobný pokus spoluhráče Doležela musela Břínkovi pomoct zneškodnit i defenzíva Staré Říše.

Jak jen to šlo, snažil se pomoct svým svěřencům ze střídačky i Michal Kugler. Ví, že v téhle fázi soutěže a s rozpoložením týmu jde o všechno. „Nadal jsem hráčům před zápasem, ale hráli jsme špatně první poločas, tak jsem o přestávce spíš otočil systém hry a sestavu než abych jim vynadal. Víc chválím, než nadávám," říkal Kugler.

Jediný z hráčů na hřišti, kterému v prvním poločase nezvlhl střelný prach, byl Staroříšský Vácha. Poté, co Juran s vypětím všech sil a využitím „leteckých" schopností, aby doplachtil až k tyči, vytáhl vedle brány projektil Merhauta, ve 32. minutě už nestačil na Váchovu dorážku z akce, která následovala.

„Určitě jsme sem jeli vyhrát, protože nemáme moc bodů na rozdávání. V prvním poločase nás Blansko nepřekvapilo ničím, čekal jsem důraznější hru od začátku, ta přišla až ve druhém poločase a měli jsme s ní problém," podotkl muž na hostující střídačce Luděk Kovačík.

224 divákům udělal radost hned na začátku druhého poločasu kanonýr Trtílek. U zrodu akce stál Doležel, který prudkou střelou prověřil Břínka. Hostující brankář pouze vyrazil a na dorážce si smlsnul právě Trtílek. „Mně stačilo být na správném místě a doklepnout balon do branky," usmál se střelec.

S remízou jako by se oba týmy spokojily. Blansko sice přidalo na důrazu a jeho optický herní projev se zlepšil, šancí však bylo pomálu. V 65. minutě zatopili hosté Juranovi. Vácha nabuzený první brankou se dral k dorážce vyraženého míče z přímého kopu, ale blanenský brankář schoval balon do svého náručí.

Zvrátit utkání a stranu Staré Říše a dostat domácí do obrovské pohromy mohl tři minuty před koncem Kadlec. Jeho hlavička skončila naštěstí pro domácí těsně vedle. „Dělba bodů je nakonec zasloužená, v prvním poločase jsme měli rozhodnout zápas, měli jsme dvě, tři gólové šance. Kdyby domácí prohrávali dva, tři nula, už by zápas neobrátili," ví Kováčik.

„Do zápasu se mi šlo lehce, ale teď se mi jde špatně domů. Spokojený nejsem, chceme se udržet v divizi a musíme doma vyhrávat. Měli jsme mít tři body," povzdechl trenér Kugler.

Ve středu čeká Blansko dohrávka přeloženého zápasu kvůli podmáčenému trávníku. Přijedou Mutěnice. V blanenském týmu však nikomu na soupeři nezáleží. Jediné, co chtějí je výhra. „Tři body jsou povinnost," velí Trtílek.

„Proti Mutěnicím musíme hrát tak, jak jsme hráli druhý poločas. Pokud to splníme, máme šanci, uzavřel Kugler.

Další výsledky 22. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Otrokovice - Napajedla 4:1 (2:0), Rosice - Pelhřimov 3:1 (1:0), Uherský Brod - Žďár nad Sázavou 3:0 (1:0), Velké Meziříčí - Mutěnice 1:0 (1:0), Polná - Bystřice nad Pernštejnem 3:2 (0:1), Vrchovina - Tasovice 2:1 (2:0), Havlíčkův Brod - Hodonín 2:2 (1:1)