2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Těžký duel se Znojmem dlouho neznal lídra, až v závěrečných minutách se dokázali blanenští prosadit a díky gólům Sedla a Schwendta zvýšit náskok na první příčce.

13. kolo , 27. října 2019, FK Blansko - 1.SC Znojmo FK

2:0

1.SC Znojmo FK

Branky: 84. Sedlo, 88. Schwendt
Karty: 26. Ilko (BLA), 66. Žák (BLA) – 62. Moravec (ZNO)
Rozhodčí: Křepský Michal – Machač Lukáš, Páral Roman

Doležal – Huška (C), Traore (82. Tulaydan), Ilko, Ordoš (60. Schwendt), Sedlo, Štrbák, Buchta, Kopičár (60. Urbančok), Žák (86. Paděra), Přerovský (46. Štrombach)

Jícha – Yanata, Avdić (C), Moravec, Kolařík (82. Pohanka), St Hillaire, Malár, Garčic, Demjan, De Carvalho Serra, Pacula (86. Okleštěk)

Blansko v předpolsedním domácím zápase podzimu hostilo nevyzpytatelné Znojmo. Před zápasem došlo na krátkou slavnost, když ke svým padesátinám dostal dárek vedoucí týmu Josef Hajsler, kterému k jeho jubileu popřál sám předseda klubu Jiří Crha a Břetislav Strážnícký. Nyní už pojďme k událostem samotného zápasu. Blansko od prvních minut tlačilo svého soupeře a první šanci si vytvořil Michal Ordoš, který se opřel do míče vně vápna a nechal vyiknout gólmana domácích. Následně zavařil obraně hostí Přerovský, jenž zatočil do vápna nepříjemný volný kop. Na druhé straně zahrozilo Znojmo po akci z pravého křídla, ale gól kterého dosáhli byl pro faul na Doležela velmi rychle odvolán. O malý moment později se opět hrálo na druhé straně a Údolní to jen zahučelo, když střelu z dálky vytěsnil strážce hostující svatyně jen na břevno. Z následného rohu přišla další gólovka, ale tu Huška neproměnil, neboť v klíčovém momentu nedosáhl na míč. V závěru poločasu už to vypadalo, že se domácí budou moci radovat, neboť po srážce gólmana s jedním z obránců, šli domácí sami na prázdnou branku, ale tuto akci přerušil hvizd rozhodčího, který špatně vyhodnotil situaci a odpískal faul. Poločas tak branku nepřinesl.

Ve druhé části Blansko opět drželo více míč v moci, ale nedokázalo si vypracovat jasnou gólovou šanci. Naopak Znojmo hrozilo z nebezpečných brejků. Po jednom z nich měl Doležal co dělat, aby udržel míč ve své moci. Nebezpečným byl pro Blansko zejména De Carvalho, jehož pravačka dvakrát poslal míč těsně vedle pravé tyče. I Blansko si ale dokázalo vypracovat své šance. Nejprve se k odaženému míči dostal Urbančok a svou dělovku poslal těsně pod víko. Bohužel pro něj byl gólman Jícha na svém místě a míč vyrazil. Blanenští pokračovali v tlaku a Jícha měl co dělat, aby udržel míč před čárou. To se mu ostatně dařilo až do 84. minuty, kdy se na správném místě zjevil Martin Sedlo, který poslal do sítě navrácený centr - 1:0. Znojmo otevřelo hru a o pár minut později to bylo o dvě branky. Štrombach prchl po pravém křídle, poslal míč před branku na Matěje Schwendta, který si věděl rady - 2:0. V samotném závěru ještě Blansko spálilo dvě tutovky, ale mrzet je to nemusí, neboť výhrou 2:0 navýšili náskok na prvním místě na 4 body.