B l a n s k o - Jarní domácí neporazitelnost fotbalistů A týmu FK Blansko, čítající 5 utkání, je u konce. Svěřenci trenéra Michal Kuglera na stadionu na Údolní podlehli v rámci 27. kola divize D jistému postupujícímu do příštího MSFL Velkému Meziříčí po brankách Simra a Vyskočila 0:2.

27. kolo , 23. května 2015, FK Blansko - FC Velké Meziříčí

FC Velké Meziříčí

Branky: 9. Simr, 51. Vyskočil
ŽK: 43. Gromský, 59. Šíp - nikdo
Rozhodčí: Kašpar - Adamec, Vojáček
Delegát: Rabušic

Juran - Gromský (82. T. Zouhar), R. Fousek, Müller, Šíp - Bubeníček (C), P. Fousek - Jarůšek (46. Šplíchal), Doležel, Nečas (68. Buchta) - Trtílek
Náhradníci: T. Zouhar, Šplíchal, Chloupek, Buchta, M. Zouhar, F. Němec
Trenér: Michal Kugler

Simandl - Z. Mucha, P. Mucha, Šimáček, Krejčí (C) (55. Bouček) - Vyskočil, Berka (50. Pokorný), Durajka (82. Malec), E. Smejkal, Demeter - Simr
Náhradníci: Invald, Bouček, Malec, P. Pokorný
Trenér: Libor Smejkal

Do Blanska přicestoval v rámci 27. kola vedoucí celek tabulky FC Velké Meziříčí. Ten si vítězstvím v minulém kole nad Uherským Brodem 3:1 zajistil 4 kola před koncem sezóny prvenství v letošním ročníku divize D a postup do Moravskoslezské ligy. I přes tento fakt postavil hostující trenér Smejkal do utkání sestavu se všemi oporami v čele nejlepším střelcem Simrem. Také domácí trenér Kugler nemusel po dvou předchozích venkovních výhrách v Bystřici nad Pernštejnem a v Rosicích měnit sestavu a tudíž ji ponechal totožnou.

Lepší vstup do utkání měli hosté. Již ve 2. min. zakončoval nepřesně ve slibné pozici Vyskočil. Ve 4. min. nedosáhl na centr Demetera v šestnáctce Simr. V 9. min. už však souhra těchto hráčů hostům přinesla sladké plody. Demeter po narážečce z jedné odcentroval do vápna, kde se pohotovu střelou prosadil PAVEL SIMR - 0:1.

O dvě minuty později našel agilní Demeter Smejkala, který po uvolnění vypálil, ale Juran míč pokryl. Domácí zahrozili v 21. min., když po faulu Šimáčka na Trtílka kopali volný přímý z 20 metrů. Povedenou střelu Šípa však u pravé tyče zlikvidoval pohotovým zákrokem Simandl. Domácí se tímto momentem zvedli a do konce poločasu byli hostům vyrovnaným soupeřem. Ve 25. min. přetažený centr P. Fouska odvrátil do bezpečí Demeter. Poté následovali ještě dva podobné momenty, aby při druhém hlavičkoval Müller těsně vedle levé tyče.

Velká šance k vyrovnání přišla ve 36. min., když Nečasův přetažený přízemní centr prošel až k Jarůškovi, jehož technická střela o vlásek minula levou tyč Simandlovy branky. Nutno pochválit rozhodčí, kteří citlivě celou situaci posoudili, když centrovaný míč pouštěl v ofsajdu stojící Trtílek bez zájmu ovlivnit tuto akci. Ve 40. min. po faulu na Demetera a následné standardce hlavičkoval těsně vedle P. Mucha.

V úvodu druhého poločasu chtělo Blansko se zápasem něco udělat. Trtílek se hezky prokličkoval k pokutovému území, nahrál dobře Šípovi, který však branku Simandla přestřelil. A tak udeřilo na druhé straně. Velké Meziříčí obelstilo ofsajdovou past Blanska a na konci povedené akce Smejkal nahrál ROMANU VYSKOČILOVI a ten pojistil vedení hostů - 0:2.

V 69. min. se domácí dostali do vyložené příležitosti, když standardku Šípa vracel Müller na zadní tyč před branku, kde si naběhl Trtílek, ale jeho hlavičku hosté vyhlavičkovali z brankové čáry. Hosté odpověděli v 79. min., když Demeter potáhl míč do vápna, nahrál pod sebe Pokornému, jehož střelu Juran vyrazil na roh. Po něm hlavičkoval dobře Simr, ale Juran se opět vyznamenal a míč vytěsnil mimo tři tyče.

V závěru zahrozil dvakrát nejlepší jarní střelec Blanska Jan Doležel. V 84. min. jeho lob stačil Simandl pokrýt. V 90. min. pak pokus stejného hráče hostující brankář vytěsnil u pravé tyče na roh. Blansko tak poprvé na jaře vyšlo doma bodově naprázdno a zároveň skončila jeho série bez porážky, která čítala 4 kola.

ONLINE přenos

FK Blansko - FC Velké Meziříčí

Další výsledky 27. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Rosice - Otrokovice 3:3 (0:1), Uherský Brod - Havlíčkův Brod 1:0 (0:0), Mutěnice - Bystřice nad Pernštejnem 1:1 (0:0), Hodonín - Tasovice 5:1 (1:1), Žďár nad Sázavou - Vrchovina 3:2 (1:1), Stará Říše - Polná 1:1 (0:0), Pelhřimov - Napajedla 7:0 (2:0)