Ústí n. L.

Blansko

2:1

Blansko

Vyšehrad

15.05.2021 | 17:00

Rozpis zápasů

vs

Ústí n. L.

Blansko

2

1

vs

Blansko

Vyšehrad

15.05.2021 | 17:00

Rozpis zápasů
B L A N S K O - Fotbalisté Blanska pokračují v jarní fázi soutěže pod koučem Martinem Pulpitem ve zdařilých výkonech. Formu jeho svěřenců odnesla ve středu odpoledne na stadionu na Mlýnské Vlašim, proti níž domácí rozhodli už v prvním poločase díky trefám Martina Sedla a Davyho - v rozmezí sedmi minut - o vítězství. Ve druhé půli Blansko ubránilo všechny šance soupeře a dokráčelo si pro další tři body. Na jaře jich celkově získalo už 11 z patnácti možných, doma navíc stále drží čisté konto.

18. kolo , 14. dubna 2021, FK Blansko - FC Sellier & Bellot Vlašim

FK Blansko

2:0

FC Sellier & Bellot Vlašim

Góly: 30. Sedlo, 37. Ngoma
Žluté karty: 2. Kopičár – 61. Zinhasović.
Rozhodčí: Hanousek – Melichar, Slavíček.

Sestavy

Halouska – Sukup (C), Aggoun, Helebrand, Sedlo – Vlachovský (80. Černín), Kopičár, Lahodný (66. R. Buchta), Ngoma (80. Koraksić) – Žák (80. Klusák), Lhotecký (74. Vasiljev).

Markovič – P. Breda, Broukal, J. Štochl, Zinhasović (64. Dias) – Janda (C) (64. Křišťan), Blecha, Průcha, Bassey – Jurásek (46. V. Svoboda), Červenka (76. Firbacher).

Fotbalisté Blanska v předešlých čtyřech jarních duelech, ani jednou neprohráli a navíc pouze jednou inkasovali. Oproti duelu na Žižkově se do základní sestavy dostali Lukáš Lahodný a také Claude Lhotecký.

Úvod utkání a de facto celý první poločas ale patřil jednoznačně domácímu mužstvu. Už ve druhé minutě byl blízko otevření skóre Vlachovský, ve skluzu ale na zadní tyči nedosáhl na prudký střílený balón. Po čtvrthodině hry zahrozil také Kopičár, který vyslal prudkou ránu, ale Markovič pokus směřující doprostřed branky bezpečně kryl. Chvíli nato prodloužil Žák míč z autu hlavou na Vlachovského, ten ale z oblasti penalty mířil těsně vedle.

Domácí nakonec využitých šancí litovat nemuseli, po půlhodině už se dostali do vedení. Po rohovém kopu zakončoval opět aktivní Žák, Markovič jeho pokus vyrazil pouze před sebe a u dorážky byl nejrychleji obránce Martin Sedlo, který otevřel gólový stav zápasu – 1:0. Blansko pokračovalo v aktivitě, ale další akce rezultovala jen v nepřesnou střelu. Sedm minut od úvodního gólu však domácí svůj náskok zdvojnásobili a opět v tom měl prsty Sedlo. Ten vyslal krásný centr do vápna na Kablana Davyho Ngomu a francouzský útočník se střelou k tyči nemýlil - 2:0.

Do druhé půle tedy vstupovali Blanenští s dvoubrankovým náskokem, ale z něj mohli hosté brzy umazat. Janda ve vápně ve velké šanci ještě posunul míč Blechovi, ten ale zblízka napálil břevno. Hosté ucítili, že by to mohlo jít, a začali hrát aktivněji. Po hodině hry se celek z pod Blaníku dokonce dočkali snižující trefy, gól Červenky ale nemohl být uznán kvůli ofsajdu. I další nebezpečí tak Blansko přežilo.

To se s další šanci připomnělo až dvacet minut před koncem, kdy zajímavou akci předvedl Kopičár, jeho následný centr na ve vápně volného spoluhráče ale nepatřil do kategorie nejpřesnějších. V závěru Vlašim musel vrhnout všechny zbytky sil do útoku, jenže domácí obrana skvěle otupovala všechny náznaky šancí. Blechův pokus byl zablokován a další nebezpečné nákopy sebral brankář Halouska.

Blansko tak i po pátém utkání na jaře zůstalo neporaženo, navíc počtvrté neinkasovalo a drápe se tabulkou vzhůru vstříc jisté záchraně. Momentálně jsou svěřenci Martina Pulpita na 10. místě.