2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Nepohlídali si rychlý únik a potom toho litovali. Blanenští fotbalisté podlehli v patnáctém kole MSFL Hlučínu, který uspěl 1:0 díky úspěšnému nástupu do druhého dějství. Jediným střelcem utkání se stal Radovan Lokša a poslal Blansko na sedmou příčku.

15. kolo , 6. listopadu 2021, FK Blansko - FC Hlučín

0:1

FC Hlučín

Branka: 46. Lokša
Žluté karty: 82. Blažík (BLA) – 74. Praus (HLU), 90. Plesník (HLU)
Rozhodčí: Macrineanu – Vostrejž, Rosický

Nešetřil – Feik, Fall, Blažík, Chyla (58. Smrčka) – Minařík, Todorič – Alexa (75. Bakayoko), Mach, Elekana – Tulajdan

Lapeš – Wala, Plesník, Hasala, Wolf (16. Holzer) – Opatřil, Praus, Zajíček (86. Tomšů) – Neumann (90+3. Moučka), Lokša (90+3. Buchvaldek) (C), Mládek (86. Dostál)

Poprvé po třech týdnech se objevil v sestavě brankář Petr Nešetřil, jehož trápilo zranění. Na lavičce nechyběl další z marodů Jakub Tenora, do hry ale nezasáhl. Začátek zápasu pak nepřinesl větší šanci a obrany na obou stranách byly stoprocentní. První zajímavější možnost proto přišla až po dvaceti minutách, kdy kryl pokus Nešetřil. Nakonec však šlo o ofsajd.

Také Blansko se dostávalo do slibných pozic. Ve 24. minutě letěla zajímavě rána Tomáše Feika, a ještě lépe to vypadalo po půlhodině hry. Lamine Fall rychle přenesl hru dopředu a naskytla se příležitost Guyi Retenu Elekanovi. Tváří v tvář gólmanovi Hlučína ale neuspěl a míč šel do rukavic. Velkou škodou pro domácí byl i postup, kdy Marek Mach nepřipravil balón na střelu a promarnil únik dvou hráčů.

Po snaze Jihomoravanů se hra opět obrátila proti Nešetřilovi. Právě za záda blanenského brankáře nakonec spadl míč v závěru první půlky, jenže rozhodčí signalizovali ofsajd. Situace tak svěřencům kouče Petra Vašíčka pomohla a znamenala, že platil poločasový výsledek 0:0. Gól totiž nevstřelilo ani Blansko při akci Macha a Elekany, který nešťastně uklouzl. Následně dorážku za ležícího Lapeše před hlučínskou bránou nedopravil ani Jiří Tulajdan.

Neproměněné šance mohly Blansko mrzet hned po startu druhé části utkání. Na pravé straně se uvolnil prostor pro Radovana Lokšu, jenž využil mezírky a proběhl kolem domácích obránců. V pozici před Nešetřilem už nezaváhal a dal jedinou trefu zápasu. Jihomoravský mančaft se samozřejmě snažil se skóre něco udělat, možnost po ose Alexa–Elekana ovšem šla nad břevno.

Kolem sedmdesáté minuty se Nešetřilovi povedly hned dva tři důležité zásahy. Za Hlučín byl aktivní hlavně Adam Zajíček, který se často zkoušel protáhnout do střeleckého postavení. Na opačné straně mohl kontrovat Elekana v 78. minutě, proti němu se však blýskl gólman. Domácí fotbalisté ve snaze o vyrovnání stále bojovali a asi tři minuty před koncem devadesátiminutové hrací doby se dožadovali penalty. Zákrok Hlučína nicméně potrestán nebyl a hra doběhla až do samého závěru.

Hlučín tak urval vítězství 1:0 a v tabulce MSFL stíhá vedoucí trojici mužstev. Blansko se naopak propadlo na sedmou příčku, přičemž ho může aktuálně osmý Uničov v brzké době přeskočit. Jihomoravané se ale již musí soustředit na konec podzimní části, kterou uzavřou v sobotu 13. listopadu doma proti Zlínu B.

Autor: Tadeáš Mima