2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Hodnotný bod získali blanenští fotbalisté při výjezdu na Slovácko B. Ze stadionu v Kunovicích se vrátili s výsledkem 2:2, který vydřeli vyrovnávací trefou v posledních minutách. I nadále se tak nachází na devátém místě MSFL.

24. kolo , 17. dubna 2022, 1. FC Slovácko B - FK Blansko

1. FC Slovácko B

2:2

0:1

Branky: 49. Vincour, 79. Pernica – 38. Tulajdan, 89. Smrčka
Žluté karty: 20. Kudela (SOB), 90. Vincour (SOB) – 34. Feik (BLA), 75. Tulajdan (BLA)
Rozhodčí: Marek – Bělák, Dorotík

Velich – Aldin (67. Koryčan), Bartoš, Kočí, Kratochvíla (83. Kabelka), Kudela, Pak (60. Yohanna), Pernica, Polášek, Porč (83. Stropsa), Vincour (C)

Vitásek – Šíp (C) (72. Chloupek) (90+2. Včelík), Černý, Smrčka, Zúbek, Štencl (86. Lick), Todorič, Feik, Alexa (46. Blažík), Pecuch, Tulajdan (86. Fiala)

Do brány naskočil stejně jako v uplynulém týdnu David Vitásek. Nechyběly přitom ani další opory ze sestavy, jež v minulém kole značně potrápila béčko Baníku. Start na hřišti slovácké rezervy však mohl být dost nepříjemný, domácí střelec z dálky však mířil jenom do břevna.

Také následující příležitost si vypracovalo Slovácko B. Z hranice velkého vápna zahrozil Vojtěch Pak, proti němuž vytáhl brankář solidní zásah. V mezihře působili mírně aktivněji domácí fotbalisté, Blansko ale s nimi chtělo držet krok a klíčové situace si pokrylo.

Radost pro hosty potom přišla na sklonku prvního poločasu. Ve 38. minutě si vynutili Blanenští vhazování nedaleko soupeřovy brány a prodrali se až ke gólu. Na konci důrazné akce se objevil u míče Jiří Tulajdan, jenž ranou na zadní tyč upravil na 1:0 pro Jihomoravany.

Ještě do konce půle se udály i trochu napjaté chvilky po tvrdém souboji ve vápně Blanska, kde si Vitásek šel tvrdě pro balón. Všechno ovšem zvládl podle pravidel a hostující tým držel nejtěsnější náskok.

Nástup do druhého dějství však vyšel na jedničku Slovácku. Pernicova mocná střela ještě skončila po gólmanově vyražení mimo, nicméně několik minut potom letěl rohový kop zprava a Tomáš Vincour vyrovnal přesnou hlavičkou.

Další výraznější šance se naskytla Blansku v 66. minutě, a to díky Nikolu Todoričovi. Srbský hráč ukázal svižné sólo a prošel přes dva soupeře, zakončení mu ale nevyšlo a šlo těsně vedle. I po prostřídání byla zbývající část utkání ještě zajímavá, což se projevilo i na skóre. Béčko Slovácka urvalo vedení, když Libor Pernica nadvakrát překonal Vitáska.

Svěřenci trenéra Petra Vašíčka se tak ocitli v kritické situaci. Protivník navíc stále hrál nebezpečně a mohl skórovat potřetí, kdyby Yohanna nepřestřelil po přiťuknutí od Koryčana. Všechno ale dopadlo úplně jinak.

Blansko proniklo v nestřežený moment do vápna, Filip Smrčka šel do volného prostoru a potom, co byl jeho spoluhráč tvrdě sražen k trávníku, vypálil z otočky a určil výsledek na konečných 2:2. Díky úspěšnému finiši proto bere mančaft z jižní Moravy bod a zůstává ve vyrovnané tabulce MSFL na devátém místě.

Následující souboj o body bude čekat Blansko doma. Na stadion v Údolní ulici přijede v neděli 24. dubna Viktoria Otrokovice, jež naposledy padla s Uničovem. Hraje se v tradičním čase od 10.15.

Autor: Tadeáš Mima