V. Meziříčí

Blansko

0:2

Blansko

Kvítkovice

20.08.2022 | 16:30

Rozpis zápasů

vs

V. Meziříčí

Blansko

0

2

vs

Blansko

Kvítkovice

20.08.2022 | 16:30

Rozpis zápasů
Dechberoucí závěr přineslo 25. kolo MSFL mezi fotbalisty Blanska a Otrokovic. Jihomoravané urvali remízu potom, co za ně skóroval pár sekund před koncem utkání samotný brankář Petr Nešetřil. Mužstvo se tak i nadále drží kolem prostředku tabulky.

25. kolo , 24. dubna 2022, FK Blansko - FC Viktoria Otrokovice

FK Blansko

1:1

0:0

FC Viktoria Otrokovice

Branky: 90+2. Nešetřil – 75. Chovan
Žluté karty: 29. Feik (BLA), 34. J. Piták (trenér brankářů) (BLA), 82. P. Vašíček (hlavní trenér) (BLA) – 45. Pernatskyi (OTR), 90+2. Hretsaichuk (OTR)
Červená karta: 82. J. Piták (trenér brankářů) (BLA)
Rozhodčí: Drozdy – Tomanec, Svoboda

Sestavy

Nešetřil – Feik, Černý, Smrčka, Blažík, Zúbek, Štencl (86. Lick), Todorič, Machálek (C) (78. Fiala), Pecuch, Tulajdan

Konečný – Hretsaichuk, Pernatskyi, Dekleva (C), Putyera (46. Chovan), Přikryl, Vychodil, Kiška (87. Fiala), Prokaj, Vintr, Simr

V blanenské sestavě zřejmě nejvíce vyčnívaly dvě změny. Do akce se vrátil Tomáš Machálek, který opět převzal kapitánskou pásku. Další návrat obstaral brankář Nešetřil, jehož místo v minulých kolech zastával David Vitásek.

Zkraje utkání se zdály síly obou mančaftů poměrně vyrovnané. Jednu z prvních solidnějších šancí si ovšem připravilo Blansko, když centroval do pokutového území Dominik Blažík. Chybělo přitom jen málo, aby domácí hráči otevřeli skóre. Následně překopl Nikola Todorič, na což navázala příležitost Viktorie. V sedmnácté minutě si domácí ale pohlídali nepříjemný roh.

Větší akce se udála o minutu později při ofenzivě Blanska. Tulajdan zničehonic střílel a pokusil se uklidit balón k tyčce, nicméně pár centimetrů ke spokojenosti mu scházelo. Otrokovice proto hledaly cestu, jak by mohly odpovědět. Pěkně se jevil Kiškův centr letící vápnem ve 30. minutě, nikdo z jeho spoluhráčů ho však nezpracoval a nevypálil.

Sebevědomí domácímu týmu rozhodně nescházelo. Bylo to vidět také při brejku Marka Štencla, který se zbavil soupeřů a vypracoval si pozici k palbě. Pokus byl nakonec tečovaný a mířil jen o kousek vedle tyče. První půle tedy končila za nerozhodného stavu 0:0.

Do hry zasáhly Otrokovice hned na prahu druhé půle, kdy na trávník přivedly Patrika Chovana místo Olivera Putyery. Na průběžném stavu se to ale neprojevilo, a i když si obě mužstva vyměnila mezi sebou pár šancí, výsledek zůstával pevný. Blansko ustálo i situaci ze 71. minuty, kdy domácí gólman úchvatně vytáhl nepříjemnou ránu.

Gól ovšem nakonec přišel a Otrokovice slavily. Machálek po faulu mezi vápnem a postranní čarou čelil spolu s celým týmem standardce, jíž proměnil právě Chovan. Zanedlouho navíc padla červená karta na lavičce domácích, odkud byl vyhoštěn po druhém žlutém trestu trenér brankářů Jaromír Piták.

Pravá bomba se však teprve chystala. Na konci nastavení si Blansko vynutilo závěrečný rohový kop, dopředu tak vyběhl i brankář Nešetřil. A co se nestalo – domácímu gólmanovi přistál míč u hlavy a ve fantastické možnosti nezaváhal! Mančaft z brány Moravského krasu v poslední chvíli smazal manko a vydřel veledůležitý bod díky netradičnímu střelci.

Blansko se díky remíze umisťuje na průběžné desáté pozici MSFL. Stejně bodů jako svěřenci kouče Petra Vašíčka momentálně má i Znojmo. Příští týden potom vyrazí Jihomoravané do čtrnáctého Uherského Brodu, kde v sobotu 30. dubna nastoupí od 16.30.

Autor: Tadeáš Mima