2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Až ve třetím přípravném utkání to vyšlo. Za tropického počasí přivítali blanenští na stadionu v Mlýnské ulici nováčka Krajského přeboru Kunštát. Utkání dvou rozdílných poločasů rozhodl minutu před koncem Chládek a Blansko tak zvítězilo 2:1.

přátelské utkání , 19. července 2022, FK Blansko - FK Kunštát

2:1

FK Kunštát

Branky: 22. Černý T., 89. Chládek - 76. Sehnal

Kalina (46. Nešetřil) – Chyla, Blažík, Černý T., Feik – Zúbek, Dano – Chládek, Jaroš, Crhan – Tulajdan
Střídali: Fiala, Lick, Štencl

Loukota (68. Holík) – Bezděk, Zeman R., Gracias, Janíček – Bělehrádek, Macko, Zeman A., Baňa – Sehnal, Novotný
Střídali: Zlatníček, Stejskal, Dvořáček

Utkání bylo vyvrcholením dvoudenního bloku, během kterého absolvovali hráči A-týmu 3 tréninkové jednotky a zmiňovaný zápas. Trenérský štáb nemohl pro tento duel počítat se Smrčkou, Adamcem a Šípem, kteří mají lehčí zranění z tréninku.

První dvacetiminutovka utkání nepřinesla divákům žádné větší vzrušení. Blanenští drželi míč na svých kopačkách a snažili se nalézt recept na dobře fungující obranný blok Kunštátu. Ve 22. minutě zahrával rohový kop blanenský Crhan a našel nikým nekrytého Černého, který křížnou hlavičkou nedal Loukotovi šanci.

Tato branka odstartovala větší útočné snažení na obou stranách. O chvíli později hledal Blažík dlouhým pasem nabíhajícího Crhana. Obrana odvrátila míč jen k Tulajdanovi, toho však zradilo zpracování a Loukota mu míč ukradl. Krátce na to se osmělili také hosté, kdy nebezpečný střílený centr netrefil v pokutovém území Baňa. Ve 30. minutě obral Jaroš u šestnáctky hostů o míč Macka, předložil jej Tulajdanovi, který hledal zpětnou přihrávkou spoluhráče. Před Zúbkem však pozorná obrana uklidila míč do bezpečí.

Ve 42. minutě po ztrátě míče na polovině hřiště vysunul Dano do úniku Chládka, toho však v dobré pozici vychytal Loukota. Z následného rohového kopu pálil po dobře zahraném signálu z hranice šestnáctky Chládek, jeho povedenou střelu k pravé tyči ovšem fantastickým zákrokem vytáhl hostující brankář na další rohový kop. Ten obstaral opět Crhan. Po jeho centru a zákroku jednoho z obránců zazvonila tyč kunštátské branky.

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji. Krátce po změně stran centroval z pravé strany Macko. Míč se snesl na hlavu Aloise Zemana a jen těsně minul blanenskou branku. Kunštát nepolevoval a pokoušel se o vyrovnání. Janíček vysunul pasem za obranu Novotného, jeho nebezpečnou střelu dokázal Nešetřil vytěsnit mimo tři tyče. V 76. minutě se již kunštátští dočkali. Macko si u lajny šikovně obhodil vystupujícího Černého a vysunul Sehnala, který ranou do šibenice k bližší tyči překonal Nešetřila.

Vyrovnání blanenské hráče nakoplo a snažili se vrátit vedení zpět na svou stranu. V 81. minutě centroval Chládek, míč z hlavy Tulajdana však jen těsně minul levou tyč hostující branky. Minutu před koncem se již blanenští fotbalisté mohli radovat. Tulajdan našel na pravém křídle Štencla, ten zatáhl míč do vápna, kde jej předložil před odkrytou branku Chládkovi, pro kterého již nebylo složité dopravit míč do sítě.

Utkání s kvalitním soupeřem splnilo kondiční charakter a blanenští si navíc připisují i první výhru v přípravě. Generálku před předkolem Mol Cupu v Bohunicích absolvují hráči A-týmu v sobotu 23.7., kdy je čeká 5. celek uplynulého ročníku MSFL z Rosic. Utkání se odehraje na hřišti soupeře a startuje v 10 hodin.