2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Generálkou na jarní část Moravskoslezské divize D bylo utkání blanenského mužstva s Bystřicí nad Pernštejnem, která okupuje 1. místo v krajském přeboru Vysočiny. Zápas ovšem nedopadl podle představ, jelikož pro domácí skončil porážkou 1:4.

Rozhodčí: Chabiča - Nejezchleb, Roučka

Záleský - Gromský, Bokůvka, Bárta, Imramovský - Chloupek, Závodný, Kuldan, Šmerda - Dvořák, Trtílek
Náhradníci: Motyčka, Hladký, Pšikal
Trenér: Martin Maša

Svoboda - Blaha, Sodomka, Mezník, Vařejka - Adamec, Malý, Padrtka, Samek - Sklenář, Prášil
Náhradníci: Smolík, Buršík, Černý
Trenér: Oldřich Veselý

Za hezkého počasí v pravé poledne nastoupili domácí hráči proti prvnímu celku krajského přeboru Vysočiny. Domácí trenér neměl k dispozici některé hráče, naopak mohl počítat se zkušeným Františkem Kuldanem, který přišel z Tišnova.

Na začátku zápasu musel odstoupit z důvodu zranění Bárta. Do 20. minuty bylo utkání vcelku vyrovnané. Nejdříve měl slibnou šanci domácí Dvořák. Poté dal v 18. minutě branku Trtílek, ale bohužel z ofsajdu. Postupem času byli hosté aktivnější a více hrozili. V 25. minutě si navedl míč Prášil a hezkou střelou z dálky poslal hosty do vedení - 0:1. Za deset minut přišel z levé strany míč do našeho vápna a obrana nechala zcela volného Prášila, který hlavou zvýšil na 0:2. Domácí odpověděli rychle za 2 minuty, kdy z levé strany přihrál Šmerda míč Trtílkovi a ten nezaváhal - 1:2. K vyrovnáni do poločasu měl blízko Kuldan, kdy mu Gromský předložil jasnou šanci, ale brankář Svoboda zázračně míč chytil.

Po změně stran už na hřišti dominovala Bystřice. V 69. minutě nastřelili hosté tyč Záleského branky a o 2 minuty později přišel z levé strany hostů centr a Prášil potřetí skóroval - 1:3. V 81. minutě založil rychlý protiútok nejlepší hráč na hřišti Prášil, který poté posunul míč Malému a Bystřice rázem zvýšila na 1:4. Domácí ještě v 85. minutě trefili tyč zásluhou Hladkého, nicméně na stavu utkání to již nic nezměnilo. Bystřice zvítězila zcela zaslouženě.