2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Vynikající vstup do utkání nakonec nepřinesl fotbalistům Blanska žádné body. Ve 29. kole MSFL otevřeli Jihomoravané skóre proti Kroměříži, příznivý stav ale neudrželi a Hanáci se radovali z vysoké výhry. Výsledková krize Blanenských tak pokračuje.

29. kolo , 22. května 2022, FK Blansko - SK Hanácká Slavia Kroměříž

1:5

1:2

SK Hanácká Slavia Kroměříž

Branky: 3. Todorič – 17. Zavadil, 39. Cupák, 67. Plecitý, 75. Červenka, 88. Votava
Žluté karty: 16. Blažík (BLA), 21. Štencl (BLA)
Rozhodčí: Řezníček – Pospíšil, Grečmal

Nešetřil – Blažík (61. Alexa), Smrčka, Černý, Šíp (90+1. Dvorský) – Feik, Todorič – Machálek (C), Štencl (90+1. Včelík), Tulajdan (80. Lick) – Pecuch (80. Fiala)

Dostál – Vyhlíd, Zavadil, Tiahlo, Jeleček – Hroník (66. Červenka), Sklenář (85. Dočkal), Cupák (C), Houser (82. Novotný) – Surynek (66. Votava), Lhotecký (66. Plecitý)

Nástup domácích fotbalistů byl přímo ukázkový. Už ve třetí minutě si zajistili standardní situaci před vápnem Kroměříže, odkud skóroval parádní ranou Nikola Todorič. Srbský záložník se parádně opřel do balónu a umístil ho ke vzdálenější tyčce. Postupně se však hra začala vyrovnávat a kousala i Hanácká Slavia.

Vývoj utkání znamenal, že přišlo vyrovnání z kopaček Kroměříže. Stalo se tak během 17. minuty, kdy Petr Zavadil naskakoval ve vápně na přímák Jelečka, jehož nabídku posunul hlavou za záda blanenského gólmana. Po tomto momentu stále častěji přibývaly větší šance hostů, ale například jednu z nich poslal Petr Sklenář jen do nohou Nešetřila.

Kolem půl hodiny zápasu se oba mančafty vystřídaly v rychlých únicích, žádný z nich však k brance nevedl. Blansko mohla hodně mrzet střela Martina Pecucha, jež šla z dobrého místa pouze pomalu po zemi. Kroměříž tedy mohla trestat ve 39. minutě zásluhou Michala Cupáka, který si skvěle naskočil na centr z rohového kopu a otočil na 2:1. Odpověď nepřišla ani po aktivitě Smrčky s Feikem před brankářem Dostálem, a tak se šlo do kabin za mírného vedení Slavie.

Ve druhé půli nebyl úplně daleko od vyrovnání Pecuch, když mu připravil míč na hlavičku Štencl. Zakončení se ovšem vydalo vedle tyčky a Kroměříž mohla zůstat v klidu. Definitivně se zápas zlomil kolem 70. minuty potom, co Denis Plecitý nachytal Nešetřila na bližší tyči a zanedlouho se trefil na 4:1 Patrik Červenka. Ten využil špatného výběhu brankáře a v pohodě ho přehodil do odkryté sítě.

Poslední trefa padla za blanenskou čáru v 88. minutě. Matěj Votava dostal spoustu prostoru v pokutovém území, kde se zbavil dotírajícího Adama Fialy a z otočky uklidil pumelici pod břevno. Kroměříž tak zlomila sérii pěti duelů bez vítězství a může jít do zbytku ročníku s větším sebevědomím. Zato Blansko čeká na výhru už deset utkání a zůstává třinácté.

A co čeká svěřence trenéra Petra Vašíčka v dalších dnech a týdnech? Už ve středu 25. května se hraje další domácí střetnutí, tentokrát proti Vrchovině. Neděle 29. května se potom ponese ve znamení bitvy ve Velkém Meziříčí, na což naváže 1. červen a vložené kolo proti Zlínu B. Následně už bude zbývat jen domácí souboj s Uničovem a výjezd do Hlučína.

Autor: Tadeáš Mima