2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

L í š e ň - V 5. kole zimního turnaje v Líšni prohráli fotbalisté FK APOS Blansko s pořádajícím týmem 1:0. O výsledku rozhodla v 72. minutě přesná hlavička Zbyňka Oprchala.

přátelské utkání , 13. února 2010, SK Líšeň - FK Blansko

SK Líšeň

1:0

Branka: 72. Oprchal

Sedmidubský - Čampa, Křap (41. Široký), Kolář, Nosko (60. Krejčí) - Pecha (60. Daněček), Hebron, Belej (41. Ryšánek) - Oprchal, Bednář (60. Šudoma) - Vrtěna (60. Milotínský) Trenér: Zbyněk Zbořil www.sklisen.cz

Trubák - Zich, Klimeš, K. Janíček (60. Jelínek), Šíp - Nečas (61. Bezděk), Cupal (72. Pernica), Kleveta, Beneš - Sehnal - Němec Trenér: Roman Šindelka

Vzájemný souboj nabídl několik zajímavých mezníků. Líšeň vedl proti svým bývalým svěřencům trenér Zbyněk Zbořil, na hřišti si pak musel záložník David Bednář zvykat, že Blansko je pro něj tentokrát soupeřem. Na druhé straně na působení v Líšni jistě dobře vzpomíná Radim Farník a také Libor Němec.

Tempo úvodu utkání kopírovalo teplotu lehce pod nulovou hranicí. Blanenští pečlivě ucpávali skulinky ve své defenzivě a vyčkávali. Věci se začaly dít až po necelých dvaceti minutách. Nejprve to po rohovém kopu zkoušel z voleje Belej, jeho střele však chyběla přesnost. Tři minuty později se poprvé zaskvěl brankář Blanska Jaroslav Trubák. Útočník Vrtěna se ocitl zcela volný ve vápně, strážce blanenské branky jeho střelu dokázal vyrazit. Ofenziva Blanska trpěla absencí Sehnala, který se pro toto utkání omluvil. K ohrožení domácí branky se svěřenci trenéra Šindelky dostávali sporadicky. Dvakrát chyběl větší důraz při standardních situacích zahrávaných Farníkem. Ten pobavil hrstku prokřehlých diváků ve 35. minutě, kdy se po souboji ocitl v klinči s Davidem Bednářem. Nad ležícím protihráčem chvíli blanenský špílmachr tancoval jako baletka. Farník se pak dostal minutu na to i k zakončení, míč skončil pouze v ochranné síti za Sedmidubského brankou. Těsně před koncem prvního poločasu zachránil odkopem z brankové čáry čistý štít Kamil Janíček a o pár vteřin později se zase Vrtěna v zakončení ukvapil.

Také po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Blanenští několik slibně rozjetých akcí k zakončení nedotáhli. Líšeň v závěru přitlačila na ofenzivní strunu, což přineslo své ovoce. V 72. minutě se do centrovaného míče položil Oprchal a přesnou hlavičkou k tyči rozvlnil síť - 1:0. V závěru si mohli domácí své vedení i pojistit, proti však byl Trubák, který ze svého rejstříku vytáhl dva bravurní zákroky, to vše v rozmezí několika vteřin. Blansko zahrozilo z posledního útoku po centru Bezděka, Klevetova střela skončila těsně vedle.