2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Blansko - Bystrc úřadovala na Údolní. Blansko hrající v neúplné sestavě prohrálo v poslední přípravě s Dostou 1:5. O jedinou branku domácích se postaral Luboš Chloupek, zápas po dohodě obou trenérů skončil po osmdesáti minutách.

přátelské utkání , 29. července 2017, FK Blansko - FC Dosta Bystrc-Kníničky

1:5

FC Dosta Bystrc-Kníničky

Poločas: 0:3
Branky: 75. Chloupek - 24. Chyla, 30. Makiš, 39. Ovčačík (p.), 67. Makiš, 80. Nguyen

Celé fotbalové Blansko doufá, že pro ně bude v úvodu letošní sezony platit známé pořekadlo, že když je těžce na cvičišti, bude lehce na bojišti. Tým trenéra Maši prohrál s Bystrcí hrající o třídu níž rozdílem čtyř branek. Dva góly hostů vstřelil Ondřej Makiš.

Jan Trtílek začínající zápas na pozici stopera byl jasným důkazem toho, že Blansko nenastoupilo v kompletní sestavě. Trenér Maša musel zalátat tým, jak se dalo, povolal dorostence, přeházel posty. Chyběl mu především Pšikal se Šplíchalem a další možné posily, o nichž doufá, že mu je vedení klubu během příštího týdne přivede.

Do brány se v domácích barvách postavil David Záleský ze Zbrojovky, který by měl v sezoně obsadit post jedničky. A od začátku utkání měl víc práce než jeho protivník. Bystrc nastoupila do zápasu s větší aktivitou a především sehraností. V 11. minutě ukázal Trtílek poprvé, stejně jako několikrát později, že ani post stopera mu není cizí, a odhlavičkoval balon z hrozícího nebezpečí.

Ve 21. minutě zahrozili poprvé vážněji domácí. Bokůvka nastřelil břevno, následná dorážka šla nad.

O tři minuty později už padla blanenská hradba včetně Záleského. Obránci nedokázali na několikrát dostat balon z vápna. Míč nakonec propadl na kopačku Chyly a ten ho uklidil k levé tyči Záleského brány – 0:1.

Další smolný okamžik blanenského gólmana přišel ve 30. minutě. Střela z kopačky Makiše jej sice trefila, ale od těla se mu balon odrazil do sítě – 0:2.

Na druhé straně hřiště mířila Chloupkova mírná rána přesně do středu brány. Před Záleským odhlavičkoval po rohovém kopu další pohromu Feik, jenže po faulu na Chylu odpískali rozhodčí Bystrci penaltu a Ovčačík ji proměnil – 0:3.

Oba trenéři se dohodli, že druhý poločas neodehrají týmy standardních pětačtyřicet minut, ale jen lehce přes půlhodinu. Blansku chyběli hráči na střídání a Dosta měla zápas pod kontrolou. V 67. minutě přidal čtvrtou branku hostů střelec druhého gólu Makiš – 0:4.

Ke konci zápasu pohnuli ukazatelem skóre i Blanenští, konkrétně do té doby nenápadně hrající Luboš Chloupek , který svou dalekonosnou střelou téměř z poloviny hřište nachytal gólmana hostí – 1:4.

Bystrc si však vzala čtyřbrankový rozdíl zpět. Těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího dorazil do brány balon vyražený Závodným Nguyen – 1:5.