B l a n s k o - Také druhý domácí zápas v nové divizní sezóně zvládli fotbalisté FK Blansko na výbornou. Svěřenci trenéra Michala Kuglera zdolali celek Slovanu Rosice 3:0. Dvě branky vstřelil Petr Švancara, třetí po jeho přihrávce přidal Tomáš Jarůšek.

3. kolo , 22. srpna 2015, FK Blansko - FC Slovan Rosice

FC Slovan Rosice

Branky: 7. a 51. P. Švancara, 71. Jarůšek
ŽK: nikdo - 39. Huška, 73. Makiš, 75. Malata
Rozhodčí: Klement - Šula, Vejtasa
Delegát: Vidlák

Juran - Gromský, Šplíchal, Müller, Šíp - Jarůšek (86. Kratochvíl), Kugler, P. Fousek, Nečas (C) (79. Chloupek) - Trtílek (48. Jukl), P. Švancara
Náhradníci: Jukl, Kratochvíl, Chloupek, Ullmann, Buchta, Chlad
Trenér: Michal Kugler

Zádrapa - Rybníček, Selinger, Huška, Drbal - Fojtík (52. Moučka), Lang (58. Makiš), Havlásek, Chlup - Přichystal (69. Pecha), Malata (C)
Náhradníci: Pecha, Makiš, Moučka, Balčirák
Trenér: Daniel Břežný

Ve druhém domácím utkání sezóny hostili fotbalisté FK Blansko na stadionu na Údolní celek Slovanu Rosice. Zápas byl pikantní hned pro několik jeho aktérů. Domácí trenér Kugler hned několik hráčů soupeře v minulosti vedl. V Bystrci pod ním působili Ondřej Přichystal, Pavel Drbal a Jan Zádrapa, ve Spartě Brno pro změnu Ondřej Makiš. V domácím dresu se proti svému spolubydlícímu z Brna Tomáši Selingerovi postavil záložník Michal Kugler. Ještě na jaře loňské sezóny oblékal dres Slovanu útočník Ondřej Ullmann, jenž tentokrát v domácím dresu zůstal pouze mezi náhradníky. Domácí lodivod dal důvěru stejné jedenáctce, která před 14 dny porazila Přerov 3:0.

Před samotným výkopem utkání byl vedením klubu v čele s předsedou Jiřím Crhou a za účasti zbrojovácké legendy pana Rostislava Václavíčka oceněn dlouholetý činovník Metry Blansko a v současné době správce stadionu na Mlýnské a komentátor domácích utkání A mužstva pan Karel Ťoupek, který se 3. července dožil 60 let.

Zápas se pro domácí Blansko od počátku vyvíjel příznivě. V 7. min. postupoval do pokutového území PETR ŠVANCARA, který se už už chystal odcentrovat, nakonec zkušený ex-ligový matador překvapil brankáře Zádrapu lobem z ostrého úhlu, jenž se snesl ke vzdálenější levé tyči - 1:0.

Ve 14. min. Švancara připravil šanci ke skórování Trtílkovi, jehož střelu do odkryté branky stačil hostující brankář ztečovat těsně vedle levé tyčky. Poté následovala série několika odmávaných a odpískaných ofsajdů, v nichž se ocital výhradně autor první branky utkání.

Rosice v poli působily jistým dojmem, k prvnímu vážnějšímu ohrožení domácí branky se však dostaly až ve 35. minutě. Po zaváhání Šplíchala se ve velké šanci ocitl Přichystal, jenž obešel i brankáře Jurana, míč do prázdné branky však nasměrovat nedokázal. O pět minut hlavičkoval hostující útočník po centru z pravé strany mimo tři tyče.

První poločas zakončily dvě zajímavé situace v hostujícím vápně. Nejprve ve 43. min. rozvlnil síť pro přihrávce Šípa opět Švancara, ale ke smůle domácích těžil z těsného ofsajdového postavení, které bylo rozhodčími přesně odhaleno. Ve 45. min. pak Kugler připravil přízemní přihrávkou napříč šestnáctkou tutovku Nečasovi, jehož střelu dokázal Zádrapa zneškodnit, dorážejícího Trtílka pak stáhl k zemi Rybníček, ale k nevoli domácích hráčů i diváků se penalta nepískala.

Podobně jako v prvním dějství se Blansku vydařil i vstup do druhé půle. V 51. min. odvrátil přihrávku PETRA ŠVANCARY Selinger pouze zpět k nohám zkušeného forvarda, jenž se svým typickým způsobem prokličkoval až před Zádrapu a obloučkem navýšil vedení domácích - 2:0. To už na hřišti nebyl autor hattricku z utkání proti Přerovu Trtílek, který musel vinou zdravotní indispozice ve 48. min. střídat. Jeho místo v sestavě zaujal uzdravený Jukl.

Rosice poté zvýšily útočnou aktivitu, na hrot útoku se často vysouval i vytáhlý stoper Huška, ale blanenská obrana v čele s brankáře Juranem, který v den utkání slavil 22. narozeniny, pracovala spolehlivě. V 57. min. skončil na horní síti blanenské branky lob Havláska. V 65. min. pálil prudce Malata, ale domácí pokus rosického kapitána zblokovali. V 70. min. pak při závaru ve vápně Juran předvedl reflexivní zákrok a nebezpečí pak definitivně uhasil obránce Gromský důrazným odkopem.

Udeřilo tak potřetí na druhé straně. Do otevřené obrany Rosic vnikl Švancara, předložil míč nabíhajícímu TOMÁŠI JARŮŠKOVI a ten výstavním obloučkem překonal Zádrapu potřetí - 3:0.

V 78. min. mohl Švancara zkompletovat hattrick, když po přihrávce od P. Fouska postupoval od poloviny hřiště na branku hostí. Ve vápně však stačil střelu domácího útočníka zblokovat na roh poctivě se vrátivší Rybníček. V 84. min. po přesném pasu Jukla připravil Švancara loženku P. Fouskovi, jehož střela však skončila vysoko nad. Tečku za utkáním napsala akce z 89. min., když před vápnem pustil chytře střídající Kratochvíl přihrávku Švancary Juklovi, který však také nezacílil přesně.

Blansko tak ve druhém domácím nové sezóny znovu zvítězilo poměrem 3:0 a jeho tříbodové představení sledovala opět velmi slušná návštěva 663 fantastických a výborně povzbuzujících diváků. K dalšímu diviznímu utkání zajíždějí blanenští fotbalisté příští neděli 30. srpna na hřiště SFK Vrchoviny Nového Města na Moravě.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - FC Slovan Rosice 3:0 (1:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 3. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Bystřice nad Pernštejnem - Tasovice 2:2 (1:0), Uherský Brod - Přerov 0:1 (0:1), Hodonín - Žďár nad Sázavou 1:0 (1:0), Kozlovice - Vrchvovina 1:4 (1:2), Havlíčkův Brod - Polná 1:2 (0:0), Pelhřimov - Šumperk 4:1 (2:0), Stará Říše - Žďírec nad Doubravou 1:0 (0:0)