Když se k němu dostal ve vápně míč, nečekal a dal gól. Jediným střelcem fotbalistů Blanska v pohárovém duelu se Zlínem byl Štěpán Alexa. Osmnáctiletý talent však vyzdvihl výkon celého týmu, který je povzbuzením do další části sezóny.

„Náš výkon byl určitě výborný, dali jsme do toho všechno. Poslední minuty jsme už tahali nohy, ale vůbec za nic se nestydíme,“ komentoval Alexa nasazení Blanska. To bylo patrné i přesto, že prvoligový Zlín nakonec uspěl 4:1. Domácí mužstvo totiž mělo skvělé pasáže, kdy hostům pořádně zatopilo.

„Asi nám chybělo i trochu toho fotbalového štěstíčka. Kdyby tam ještě padla některá z našich dalších šancí, hrálo by se nám líp. Ale to je fotbal,“ uvědomoval si Alexa. Právě on byl tím, kdo se jako jediný z blanenské sestavy střelecky prosadil. „Balón už letěl do zámezí, nicméně Machy ho ještě poslal do vápna, kde jsem si ho našel. Netrefil jsem ideálně, ale konečně to tam padlo a jsem rád,“ řekl.

Velkou oporou byla pro Blansko i vysoká divácká návštěvnost. Do hlediště jich zavítalo přes 560. „Návštěva byla exkluzivní,“ potvrdil Alexa. Už teď se ale dívá do budoucna, protože v příštím kole čeká jeho tým další těžký rival. V neděli 5. září pojede Blansko na hřiště Baníku Ostrava B. „Hlavně je nenechat hrát. Jsou to mladí a běhaví borci, nesmíme jim nechat čuchnout,“ burcoval střelec proti Zlínu.

Celý rozhovor si můžete přehrát ve videu.