2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Těsný výsledek 2:1 ubojovali ve svůj prospěch fotbalisté Blanska. Ve druhém zápase zimní přípravy uspěli doma nad Vrchovinou, když rozhodl asi deset minut před koncem Filip Adamec. Svěřenci trenéra Petra Vašíčka tak výsledkově navázali na minulý týden, kdy porazili Bystřici nad Pernštejnem.

přátelské utkání , 29. ledna 2022, FK Blansko - SFK Vrchovina

2:1

1:0

SFK Vrchovina

Branky (BLA): 30. Kroutil (pen.), 80. Adamec

Vitásek - Pyš, Smrčka, Černý, Adamec - Todorić - Machálek, Alexa, Chloupek, Kroutil - Vaďura

Náhradníci: Pačovský, Fiala, Zúbek, Feik, Blažík

V blanenské sestavě dostali prostor další hráči, kteří bojují o svoji šanci v týmu. Do obrany naskočil například Filip Adamec, v základní formaci proti Vrchovině nechyběl třeba Luboš Chloupek.

Během prvního poločasu byl zápas bojovný, přičemž Blansko vyvíjelo tlak a přenášelo hru dlouhými balóny. Aktivita domácích se nakonec projevila ve vápně hostů, kde přišel faul a následovala penalta. Míč si na puntík položil Miroslav Kroutil a kolem půlhodiny hry otevřel skóre.

Do pauzy už blanenští hráči nepřipustili žádné neřešitelné potíže. Po přestávce se však občas stalo, že se Vrchovina dostávala více do tempa. V 62. minutě tak hosté srovnali a schylovalo se k remíze. Nerozhodný stav ovšem zrušil deset minut před koncem Adamec, když krásné přehodil gólmana soupeře. Díky tomuto momentu bralo Blansko výhru 2:1.

Pro Vašíčkův tým jde o druhé vítězství ze dvou přípravných utkání. Série zápasů před startem MSFL přitom bude pokračovat již příští víkend, kdy Blansko přivítá opět v areálu Mlýnská mužstvo Boskovic.

Autor: Tadeáš Mima