Blanenští fotbalisté zajíždění k dalšímu utkání na hřišti soupeře a po B-týmu Slovácka je tentokráte čeká ambiciózní juniorka Baníku Ostrava. Ostravští mladíci budou chtít napravit zaváhání z Uherského Brodu a proti Blansku naplno bodovat. Poslední vzájemné utkání přineslo na Údolní gólové hody a body se po remíze 3:3 dělily. Zápas se odehraje na legendárních Bazalech v neděli 21. května od 10:15. Utkání bude mít speciální význam pro Guye Retena Elekanu, jenž od zimy hájí ostravské barvy a na podzim roku 2021 působil v blanenském dresu.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Juniorka Baníku Ostrava se svými talenty patří k předním týmům MSFL. Loňskou sezónu zakončili ostravští mladíci na 4. místě, a to jen díky horšímu vzájemnému zápasu se třetím Hlučínem. Po podzimu se tým ze Slezska nacházel na děleném 3. místě s Rosicemi s pětibodovou ztrátou na první pozici a během zimy se dokonce mluvilo o tom, že klub chce s B-týmem postoupit do Fortuna národní ligy.

Do mužstva během zimní přestávky dorazili na hostování brankář Mikuláš Kubný (SFC Opava), obránce Patrik Halda (SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm), blanenským fanouškům známý záložník Guy Reteno Elekana (SK Líšeň) a útočník Adam Provazník (FC Silon Táborsko). Kádr naopak opustili útočníci Timofej Barkov (FK Frýdek-Místek) a Rostislav Chylek (MFK Vítkovice). Na hostování do druholigových týmů poté zamířili obránci Jan Fulnek (MFK Vyškov) s Filipem Sotorníkem (MFK Chrudim).

Z 11 jarních duelů dokázali Ostravané šestkrát zvítězit, dvakrát se se soupeřem rozešli smírně a ve třech případech odešli jako poražení, konkrétně s Kroměříží, Zlínem B a Uničovem. Uprostřed minulého týdne, kdy se dohrávala řada odložených duelů, zajížděla baníkovská rezerva k utkání do Nového Města na Moravě, kde jí čekalo střetnutí s Vrchovinou bojující o setrvání v MSFL. Baník měl v prvním poločase několik šancí ke skórování, Vrchovina zase trefila z přímého kopu tyč. Bezbrankový stav trval až do 57. minuty, kdy se prosadil ostravský Daniel Smékal. Stejný hráč přidal ještě další dvě branky a v 82. minutě tak zkompletoval hattrick. Baník mohl v závěru dokonce přidat i čtvrtý gól, kdy po kontaktu s brankářem upadl ve vápně Smékal a rozhodčí Denev nařídil pokutový kop. Hostující útočník ale prokázal obdivuhodné gesto fair play a přiznal, že se nejednalo o faul. Provazník poté kopnul penaltu cíleně vedle.

Poslední utkání sehráli ostravští mladíci na půdě Uherského Brodu, tedy opět s týmem z opačného konce tabulky. Největší šanci utkání měl ve 27. minutě domácí Jan Michalec, ze značky pokutového kopu však selhal a nechal vyniknout brankáře Struhaře. Šance byly k vidění na obou stranách, hrál se vyrovnaný zápas, na hřišti ovšem kralovali oba brankáři, a tak se diváci žádné branky v utkání nedočkali. V sestavě Baníku dostali šanci dorostenci z širšího kádru. „To je jedno z mála pozitiv dnešního zápasu. Druhým je, že jsme udrželi venku potřetí v řadě čisté konto. A poslední je fakt, že se kluci vydali ze všech sil, v tom jim nemám co vytknout. Tím, bohužel, ten výčet končí,“ vyjádřil se pro klubový web ostravský kouč Milan Chalupa. V utkání tentokráte postrádal kanonýra Smékala. „Herně to nebylo úplně ono, s hrou ve finální fázi a s výsledkem jsme hrubě nespokojeni. Měli jsme dost situací na to, abychom tam alespoň jednu dohráli až do finále. Dvakrát tyčka, vyražené míče a ač se dohrávání těchto situací v tréninku věnujeme, nebyl tam ten gólový zabiják, jako je u nás Smékal. A to jsme ještě přežili penaltu domácích, kterou Pepa Struhař vyrazil, i další ošemetné situace po nákopech domácích do vápna. Suma sumárum, je to škoda, tihle mladí kluci se musí učit vyhrávat, i když vypadnou ze sestavy důležití hráči,” dodal nespokojený Chalupa.

Baníku Ostrava B tedy aktuálně patří díky horšímu vzájemnému utkání s Uničovem 4. místo se ziskem 55 bodů se skórem 64:34. Baník tak nyní ztrácí na vedoucí Hlučín už 7 bodů. Sezóna však ještě není u konce a v tomto kole navíc dojde na souboj mezi Hlučínem a druhou Kroměříží.

Mužstvo gólově táhne již zmíněný Daniel Smékal, který s 18 přesnými zásahy okupuje 3. pozici v tabulce střelců. Z kádru Baníku B nastřádal nejvíce startů v MSFL obránce Roman Zálešák (70 zápasů).

Utkání na Bazalech startuje v neděli 21. května od 10:15.

Sestava Baníku B z posledního utkání v Uherském Brodě:

Struhař - Krupička (68. Halda), Měkota, Říha (C), Zálešák - Látal (60. Chukwudi), Drozd, Elekana, Stoklásek, M. Jaroň - Provazník (70. Temel)

Sestava Blanska z posledního utkání se Slováckem B:

Nešetřil (46. Kubica) - Chyla, Smrčka (C) (71. Černý), Porč - Holman - Rajčinec, Jaroš (64. Feik), Kapur (59. Spáčil), Šedivý (59. Tulajdan - Williams, Dani Lual

Poslední 3 vzájemná utkání:
12. kolo MSFL (2022/23), 22. října
FK Blansko - FC Baník Ostrava B 3:3 (2:2)
Branky: 8. a 79. Kapur, 33. Thon - 6. Chyla (vla.), 42. Jaroň, 47. Sotorník
Blansko: Kalina - Chyla, Černý, Blažík, Kamenský - Holman, Feik - Thon, Smrčka (C), Jaroš (72. Rajčinec) - Kapur
Baník: Murin - Zálešák, Remiáš, Temel, Fulnek - M. Jaroň (86. Kedroň), Drozd, Sotorník, Holaň, Chukwudi (76. Jiříček) - Gyang (46. Barkov)

23. kolo MSFL (2021/22), 10. dubna
FK Blansko - FC Baník Ostrava B 1:2 (0:1)