3:0

Karviná B

3

0

Blanenští fotbalisté narazili v 11. kole MSFL na celek ze Slovácka. To se dostalo v prvním poločase do vedení 3:1, domácí však na začátku druhého poločasu dvěma rychlými góly utkání vyrovnali. Pohledný fotbal s řadou šancí na obou stranách však rozhodla branka z 75. minuty, kdy hosté odskočili na 4:3. Blansko ztrátu už dotáhnout nedokázalo a hosté na konci utkání svoji výhru ještě pojistili pátým gólem. Domácí fotbalisté tak poprvé pod novým koučem vyšli bodově na prázdno.

11. kolo , 15. října 2022, FK Blansko - 1. FC Slovácko B

3:5

1:3

1. FC Slovácko B

Branky: 34. Kapur, 50. Jaroš, 56. Kapur – 27. Juroška, 30. Šlechta, 36. Vincour, 73. Pernica, 82. Polášek
Rozhodčí: Cieslar – Bělák, Julínek
Delegát: Jiří Peřinka
Diváci: 234

Kalina - Chyla (70. Feik), Černý, Blažík (C), Kamenský - Psota (37. Holman) - Rajčinec (68. Smrčka), Abdellaoui (37. Jaroš), Thon, Crhan (37. Dano) - Kapur
Náhradníci: Nešetřil – Feik, Holman, Jaroš, Dano, Smrčka

Velich – Bartoš, Aldin, Pernica (89. Yohanna), Šlechta (66. Koryčan), Kočí (66. Velecký), Vincour, Polášek, Juroška, Kudela, Medrovič
Náhradníci: Urban – Stropsa, Porč, Koryčan, Velecký, Kabelka, Yohanna
Trenér: Pavel Němčický

Domácí trenér Vorlický od posledního zápasu na půdě Uherského Brodu, který blanenští vyhráli 4:2, hodně zamíchal sestavou. Prostor tak dostali hráči, kteří většinou chodili do hry jako střídající hráči. V základní sestavě tak figurovali od začátku například obránce Miroslav Kamenský, záložníci Marek Psota, Bakr Sadiq Abdellaoui, Rostislav Rajčinec a Kryštof Crhan.

Úvod utkání patřil domácím, kdy už ve 3. minutě nebezpečně pálil po standardní situaci Thon, jehož střela ale mířila těsně vedle pravé tyče hostujícího gólmana Velicha. Hosté kontrovali ve 4. minutě, kdy poprvé zahrozili. Hostující Libor Pernica se s míčem dostal až do vápna blanenských, kteří jeho střelu odvrátili na roh. V 10. minutě se ke střele dostal domácí Rajčinec, který to však měl na volej a jeho střela mířila vysoko nad branku.

První vážnější situace Slovácka přišla ve 20. minutě, kdy zprvu nevinný nákop gólmana Velicha doletěl až do vápna domácích. Na poslední chvíli před hostujícím útočníkem hasil situaci domácí gólman Kalina. Hosté pokračovali v aktivitě a ve 26. minutě si na centrovaný balon z pravé strany skvěle naskočil hostující Libor Pernica, jeho křižná hlavička skončila jen těsně nad břevnem domácího brankáře. Skóre se poprvé měnilo o minutu později, kdy perfektně načasovanou přihrávku za obranu využil hostující Pavel Juroška a na jeho střelu k levé tyči neměl Kalina nárok a Slovácko se tak dostalo do vedení 1:0. To navíc ve 30. minutě záhy navýšilo. Střelec prvního gólu Juroška tentokrát nahrával na hranici vápna, kde přetlačil domácího obránce David Šlechta. Kalina sice vystihl směr střely, ale brance zabránit nedokázal - 2:0.

Blanenští se snažili o rychlou odpověď a jejich snaha přinesla ovoce. Ve 34. minutě rozjel útočnou akci Miloš Kapur, ve které pokračoval Marek Psota. Ten nacetroval míč do vápna přesně na hlavu Kapura, který hlavičkou k pravé tyči nedal hostujícímu gólmanovi šanci a rázem bylo sníženo na 1:2 z pohledu Blanska. Kapur se tak prosadil již ve 3. utkání v řadě. Neuběhly ale ani 3 minuty a Slovácko se prosadilo potřetí. Hosté rozehrávali přímý kop a míč putoval na pravou stranu vápna, odkud jej nacentrovali na zadní tyč, kde byl připraven Tomáš Vincour a poslal tak Slovácko opět do dvoubrankového vedení - 1:3. Trenér Vorlický netradičně zareagoval na gól Slovácka rotací tří hráčů a místo Psoty, Abdellaouiho a Crhana naskočili do zápasu Holman, Jaroš a Dano. Ke konci poločasu se ještě oba týmy snažili o ohrožení branky, ale první poločas skončil 1:3 z pohledu Blanska.

Druhý poločas začalo Blansko velmi aktivně. Ve 47. minutě hlavička Thona Daniluala Gumnoka jen těsně prolétla nad břevnem branky Velicha, což ale nemuselo domácí mrzet. V 50. minutě se totiž aktivita domácím vyplatila a opět tak snížili na rozdíl jediného gólu. Na konci pohledné akce stál Karel Jaroš, kterého našel nádhernou asistencí Tomáš Chyla, a uklidil míč do sítě – 2:3. To navíc nebylo všechno. O dalších 6 minut byl stav na Údolní 3:3, neboť střelu zpoza vápna vyslal Kapur a tu zastavila až síť branky Velicha. Hosté v tu dobu úplně vypadli z rytmu a domácí zápas drželi ve svých otěžích. V 64. a 65. minutě zahrozili opět domácí, ale ani hlavička Kapura, který byl ten den při chuti, ani střela Chyly, která vypadla nejistému golmanovi Velichovi z náruče, se neujaly.

Trest za neproměněné šance přišel v 73. minutě. Slovácko, které se připomnělo po delší pasáži, kdy nebylo tolik výrazné, podniklo pěknou kombinaci, kdy míč přistál na kopačce hostujícího Pernici, který střelou na hranici vápna rozvlnil síť a Slovácko opět vedlo - 3:4. Následně se hra začala přiostřovat a přibývalo tvrdých soubojů. To vyhovovalo více hráčům Slovácka, které rozhodlo utkání. V 82. minutě propadl míč k Poláškovi, který pohotově zakončil – 3:5. V 86. minutě Slovácko podniklo rychlý protiútok, který ale hasil velmi zbytečným zákrokem domácí Dano na půlící čáře. Rozhodčí vůbec neváhal a poslal domácího záložníka do sprch. Jednalo se o první červenou kartu Blanska v sezoně a Dano tak bude v dalším utkání chybět. Blansko se snažilo s výsledkem něco udělat, ale nepovedlo se. Hosté tak z pohledného zápasu, který nabídl parádní podívanou, odváží 3 body po výsledku 3:5.

Další utkání čeká blanenské fotbalisty 22. října od 14:30, kdy se na Údolní tentokrát představí B-tým Baníku Ostrava.