Zápas s dalším krajským rivalem vyhlíží fotbalisté Blanska. V pátém kole MSFL přijede na jejich hřiště Slovan Rosice, který se zatím drží v popředí soutěže. Jak si ale povedou v domácím prostředí lídra tabulky?

Blansko vstoupí do utkání z pozice aktuálního lídra soutěže. Ze čtyř duelů vytěžili svěřenci Petra Vašíčka tři vítězství a podlehli jen v úvodním kole Vratimovu. Od té doby drží neporazitelnost a daří se jim střílet spoustu gólů. Třeba naposledy se trefili hned pětkrát do sítě Znojma.

Momentálně hájí tým z brány Moravského krasu vynikající statistiku. V předchozích čtyřech zápasech totiž pokaždé zvítězil a má za tuto dobu celkové skóre 12:4. Kromě tří ligových soubojů k nim spadá i pohárové utkání proti Startu Brno. „Doufám, že se nám podaří prodloužit vítěznou sérii a v sobotu zůstanou tři body doma,“ přeje si blanenský záložník Václav Minařík.

Ani rosičtí fotbalisté na tom však nejsou vůbec špatně. V tabulce jsou jen dva body za Blanskem díky dvěma výhrám a jedné remíze. Tato bilance jim stačí na průběžnou šestou pozici. Minulý víkend jim k tomu pomohla remíza 0:0 s Uničovem, které předcházel úspěch 1:0 nad Velkým Meziříčím.

„Největší síla Rosic bude v kvalitní defenzivní práci. Za uplynulé čtyři zápasy dostali jen tři góly, což svědčí o jejich dobré obraně,“ upozorňuje Minařík. Blansko ovšem také umí těžit ze svých silných stránek. „Náš tým je silný v držení míče a také si vytváříme poměrně dost gólových příležitostí. Pokud ještě zlepšíme produktivitu, máme velkou šanci nad Rosicemi vyhrát,“ nepochybuje.

Jak si Blansko povede v měření sil s dalším jihomoravským soupeřem? Utkání se koná v sobotu 28. srpna od 16.30 na stadionu v Mlýnské ulici.

Autor: Tadeáš Mima