​Po zimní pauze se vrací MSFL, kde nastupují i fotbalisté Blanska. V osmnáctém kole, tedy v prvním jarním zápase, čeká svěřence Petra Vašíčka cesta do Vratimova. Právě tomuto soupeři mají Jihomoravané co vracet.

Šest přátelských utkání má za sebou Blansko, jež prošlo přípravným obdobím se střídavými úspěchy. Více než o výsledky však šlo o to, aby se mužstvo sehrálo a naladilo do soutěžních duelů. „Zimní příprava proběhla v pohodě. Přály nám i klimatické podmínky a odtrénovali jsme, co jsme chtěli. Směřovali jsme k tomu, abychom připravili tým pro jarní část,” říká trenér Vašíček.

Pozitivní dojmy z přípravy nezastínila ani generálka na ligu, kterou jasně zvládla Sigma Olomouc B. „Člověk nemůže dělat z jednoho dvou utkání nějaký závěr. Viděli jsme, že proti nám nastupuje celek druholigových kvalit a ambicí,” uznává blanenský kouč. Podle něj se soupeř dostal do tempa po hrubých chybách domácích.

„Zápas jsme jinak příliš nerozebírali – věděli jsme, jaká síla v tom mančaftu je. Nechtěli jsme samozřejmě prohrát, ale dva inkasované góly potom ovlivnily ráz celého duelu,” dodává Vašíček.

Během přáteláků se zapojila do hry řada nových jmen, jejichž úkolem bude doplnit kádr po odchodech. „Odešlo nám šestnáct gólů a produktivita. Prostě potřebujeme zabudovat nové hráče, protože v těchto ligách to tak chodí. Mužstva z vyšších soutěží, v našem případě hlavně z druhé ligy, se chodí dívat, a pokud kluci umí něco předvést, je o ně zájem,” uvědomuje si Vašíček.

Blansko se tak odhodlalo dát šanci i fotbalistům z nižších soutěží. „Adaptace je pro ně těžká, to víme. Teď máme možnost je do kádru zapracovat, ale musíme si uvědomit, že MSFL bude velice těžká. Máme relativně dost bodů, ale rozhodně tím nechci říct, že jsme už zachráněni,” upozorňuje kouč.

První výzva jara čeká Blansko ve Vratimově. Tedy proti rivalovi, jenž na start podzimu obral Jihomoravany o všechny body gólem ze samého konce utkání. Zatímco Blansko je teď osmé s 27 body, Vratimov se nachází na jedenácté pozici.

„Očekáváme boj o šest bodů. Strašně důležitou věcí je, že chceme týmy, které jsou nyní pod námi, tam udržet i nadále. Proto chceme přivézt minimálně bod, abychom aktuální rozdíl zachovali, případně navýšili. Budeme tam ovšem muset zahrát na hranici svých možností,” nepochybuje Vašíček. Zápas začíná v sobotu 5. března od 14.30.

Autor: Tadeáš Mima