Karviná B

Karviná B

Na uplynulý domácí zápas by Blansko nejraději zapomnělo. Svěřenci kouče Petra Vašíčka dostali v první půli čtyři góly a museli se smířit s vysokou porážkou. Výkon svého týmu komentoval samotný trenér, jenž zmínil hlavní nedostatky.

Bitva se Znojmem výsledkově nevyšla. Co k ní říct?
Samozřejmě jsme zklamáni. Zápas by se možná odvíjel úplně jinak, kdybychom v první desetiminutovce dali gól. Pokud bychom získali náskok 1:0, na Znojmo by mohla dopadnout deka po třech předchozích porážkách. Bohužel jsme však neměli štěstí a nebyli jsme důrazní v osobních soubojích. Nedařilo se nám je vyhrávat, což se stalo alfou a omegou. Minimálně dva góly z toho padly. A když bylo skóre 0:3, těžko se člověk dostává do utkání.

Právě za stavu 0:3 se udál kontroverzní moment v podobě faulu. Byl podle vás zákrok na červenou kartu?
Je to těžké. Pravidla úplně neznám, ale jde hodně o kontext rozhodčího, jak situaci posoudí. Zvolil žlutou kartu, jenže asi se k tomu nebudu vyjadřovat. Osobně bych řekl, že měla být červená, nicméně je to věc rozhodčího, jak zákrok vidí. Potom se můžeme zlobit, nebo být nespokojeni, ale já bych to vůbec nehodnotil.

Několikrát jste si vytvořili tlak, ale jako by chyběla finální přihrávka nebo lepší zakončení. Je důvodem absence lídrů z podzimu, o níž jsme se už dříve bavili?
Když mi to takto říkáte, je to vlastně pravda. Měli jsme proti Znojmu dostatek času si připravit situace, více ovšem než finální přihrávka spíše scházel tlak v pokutovém území. Celých čtrnáct dní jsme hráče k němu nabádali a snažili se využít toho, že Znojmo je slabší v obranné činnosti. Hodně gólů dostává v šestnáctce. Přitom jsme nechodili do vápna v malém počtu, chyběl však důraz a jakýkoliv chtít dát branku. Pak to je strašně moc znát.

Lze přece jen najít nějaká pozitiva na výkonu proti Znojmu?
Pozitivum je, že máme oproti podzimu vyrovnanější mužstvo. Když jsme prostřídali na podzim dva hráče, trošku jsme se báli tam dát někoho, protože jsme neměli. Tentokrát šli čtyři kluci a hra byla stejná. Dobře, byla stejně průměrná, jenže nelišila se a zůstávala bez výkyvů. Druhé pozitivum je, že při skóre 0:4 na nás mohla padnout deka, druhá půle ale dopadla 0:0. Rozhodl ten jeden gól, který kdybychom možná vstřelili my, bylo všechno jinačí. Dal ho však soupeř a mně nezbývá než mu pogratulovat k vítězství.

V následujících týdnech vás čekají těžcí soupeři – venku Rosice či dohrávka ve Vratimově, potom doma béčko Baníku. Vyhlídky asi nejsou úplně jednoduché.
Těžší vyhlídky? Podívejte se, co se děje dnes ve světě (úsměv). Samozřejmě jsem to chtěl trochu zlehčit. K otázce: Od doby, co v zimě odešli někteří lídři, tak jsme věděli, že budeme muset hrát kolektivnější a bude to náročnější. Ale zvolili jsme tuto cestu, a tím pádem je pro nás každý soupeř těžký. Ať už jde o Jihlavu, Znojmo či další. Můžeme buď příjemně překvapit, nebo i opačně. Se Znojmem šlo o ten nepříjemný příklad.

Co z toho vyplývá?
Prostě tady máme mladý mančaft, jenž se postupně vyvíjí. Nemohu si stěžovat, že by hráči na tréninku špatně pracovali. Je to třeba o získání zkušeností a důrazu, což nám oproti Jihlavě strašně moc chybělo. S Jihlavou jsme si udělali tlak a dostali obrannou činnost protivníka do problémů. Proti Znojmu se to nedařilo, a právě to je v hráčích. Když se o to nebudou chtít porvat, nebudeme sbírat body. Musíme mít výkon postaven na soudržnosti a pracovitosti, což na hřišti nebylo.

Autor: Tadeáš Mima