Blansko - Ani v druhém mistrovském utkání se svým týmem neprohrál. Martin Pulpit, hlavní trenér blanenských fotbalistů, se po jihomoravském derby s lídrem tabulky - SK Líšeň - rozpovídal o bezbrankové remíze.

„Oproti minulému utkání s Třincem to z naší strany byl lepší výkon, sebevědomější a fotbalovější,“ řekl Pulpit na úvod. „Znovu to byl velký boj, utkání ovlivnil i prudký vítr. Přestože všichni lidé udělali maximum, aby připravili hrací plochu, terén stále nebyl ideální a ovlivnil naši hru. Věřím, že postupem času budou terény všude lepší, fotbalu to jenom pomůže,“ vyjádřil se Pulpit k vlivům, které s hráči může těžko ovlivnit.

Blansko proti Líšni vsadilo na jiné rozestavení než v minulém utkání. Poprvé v základu nastoupil Lhotecký, z Pulpitovy strany v tom byl jasný záměr. „Chtěli jsme soupeře zaskočit tím, že jej budeme napadat už od obránců. Proto jsme změnili rozestavení a nastoupili se dvěma útočníky. Částečně se tento záměr povedl, částečně nikoliv, ale to už je fotbal, riskovat se musí,“ řekl Pulpit.

Blansko proti lídrovi tabulky rozhodně nepropadlo a navíc ani v druhém jarním utkání neinkasovalo. Proti Líšni se ale nedokázalo prosadit střelecky. “Měli jsme situace, kdy jsme mohli vstřelit branky. Měl je však ale také soupeř, takže remíza je asi spravedlivá.“ Proč tentokrát blanenští vyšli střelecky naprázdno? „K tomu mám jednoduchou odpověď. Je potřeba trefit branku tak, aby brankář nechytil míč, ale jak už jsem zmínil, na takovém těžkém terénu je to někdy opravdu složité,“ zastal se Pulpit svých svěřenců.

V příštím kole mělo Blansko zajíždět na půdu Dukly. Pražský celek je však v karanténě, což s následnou reprezentační přestávkou znamená, že mistrovské utkání čeká na Pulpitův tým až zkraje dubna. Jak Blansko dlouhou pauzu vyplní? „Máme předběžně domluvené utkání s ligovým mužstvem, proto doufám, že dlouhou pauzu vyplníme přípravnými zápasy. Rozhodně nechceme vypadnout z herního rytmu, musíme nadále pracovat a tým posouvat,“ uzavřel Pulpit.