3:0

Karviná B

3

0

Blanenský záložník Tomáš Feik hodnotí domácí utkání s B-týmem Slovácka, které Blansko nakonec ztratilo v poměru 3:5. O tom, jak se mu zatím v sezóně daří nebo jak viděl průběh utkání, si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Po delší době jsi naskočil do zápasu jako střídající hráč. Jak těžké bylo naskočit až ve druhém poločase a za stavu 3:3?

Já si myslím, že kluci hráli ze začátku zápasu výborně. Museli jsme vynaložit strašně moc sil na to, abychom ve druhém poločase srovnali z 1:3 na 3:3. Bohužel jsme ke konci utkání měli 2 smolné situace, ve kterých nás hosté přečíslili a vstřelili rozhodující branky. Kluci ale zápas skvěle odmakali. Naskočit do 2. poločasu je určitě vždycky obtížné. Od hráče se očekává, že bude stoprocentně připravený a vydá ze sebe maximum, takže i tlak na hráče je větší. Není snadné z krátké rozcvičky jít rovnou do hry.

Jak se Ti zatím v letošní sezóně hraje? Nastupuješ pravidelně a v minulém kole jsi se zapsal do listiny střelců.

Jsem za to rád. V letošní sezóně se zatím daří za mě všem klukům. Jsem rád, že to tam začalo padat i mě, protože bylo potřeba zabrat, aby ty góly přišly. Měl jsem celkem dlouhou střeleckou smůlu, ale doufám, že budu teď klukům pomáhat čím dál tím víc.

Pozoruješ po nástupu trenéra Vorlického nějaké výraznější změny v tréninku? Zatím to totiž vypadá, že změna na postu trenéra přináší ovoce.

Trenér do hry vnesl obrovský impulz. Všichni v kabině to kvitujeme. Přijde mi, že je v tréninku větší nasazení. Jsme za to všichni rádi a doufám, že nám to pomůže a budeme se nadále zlepšovat.

Co podle Tebe rozhodlo zápas se Slováckem, který jsme ztratili i přes to, že se nám povedlo vcelku rychle dohnat dvougólové manko z prvního poločasu?

Teď po zápase se mi to těžko hodnotí. Musel bych se asi podívat na video a na situace, po kterých vstřelil soupeř branky. Myslím si, že v první půli jsme měli hodně propadů ve středu hřiště a Slovácko toho využívalo k rychlým brejkům. Ve druhém poločase nám odešly po srovnání na 3:3 trošku síly a tahali jsme za kratší konec. Sice jsme prohráli, ale znovu se opakuji, všichni jsme zápas odmakali na maximum a zápas mohl skončit i obráceně. Měli jsme spoustu příležitostí na to, abychom odskočili na 4:3, ale bohužel jsme už žádnou branku nedali. Věřím, že v dalším zápase budeme úspěšní.