3:0

Karviná B

3

0

K úvodnímu vítězství v přípravě se vyjádřil trenér A-mužstva Petr Vašíček. Zmiňuje také, co v zápase postrádal a co jeho mužstvo v posledních dnech absolvovalo.

Trenére, v dalším přípravném utkání jste porazili Kunštát, jak jste viděl výkon svého mužstva?

První poločas jsme kontrolovali míč a soupeře jsme k ničemu nepouštěli. Bohužel jsme se ale nedokázali prosadit na posledních 25 metrech. Po prostřídání ve druhém poločase už náš výkon nebyl tak dominantní a soupeři jsme darovali hodně prostoru. Kunštát toho využíval, zaslouženě vyrovnal a měl tam i další situace ke vstřelení branky. Nebylo to z naší strany ideální, ale mohla se projevit i skutečnost, že jsme měli za poslední 2 dny trénink 2x denně, a to ve velkých vedrech s malým počtem hráčů. Ale tyhle věci neberu úplně v potaz. Soupeři jsme měli dát 4-5 gólů a mohli jsme kontrolovat hru, což se nám ovšem nedařilo. Jestli to bylo únavou, nekvalitní hrou či nechtíčem teď bohužel nedovedu říct.

Sám jste zmínil, že jste v prvním poločase Kunštátu příliš nepůjčili míč, čím si vysvětlujete, že jste se nedokázali více prosadit?

Chyběli nám tam náběhové situace z kraje, chtěli jsme více využívat Tulajdana na kolmo a dostat soupeře před míč. Hráli jsme však profesorsky. Sice jsme chtěli kontrolovat míč, protože za sebou máme větší množství tréninků, nechtěli jsme se zbytečně zbavovat míčů. Když by ta možnost ale byla, chtěli jsme jít do kolmých míčů. To se nám v prvním poločase podařilo více méně jednou a hned z toho byla situace 3 na 3. Tato akce ukázala, jak bychom chtěli hrát, ale jedna taková akce za poločas je strašně málo.

Za poslední 2 dny jste měli 3 tréninkové jednotky a 1 zápas. Na co jste se v tréninku nejvíce zaměřili?

První den (v pondělí) jsme se ještě zaměřili na kondiční stránku, běhali jsme úseky 400 m a pracovali jsme na rychlostní vytrvalosti. V úterý dopoledne jsme se už více připravovali s míčem a secvičovali jsme situace, ve kterých chceme mít určité automatismy, protože středovou osu jsme oproti jaru prakticky celou vyměnili. Účinek tréninku a zápasu byl ale zcela odlišný, takže na tom budeme muset dále pracovat a dostat to do hráčů.

V sobotu odehrajete poslední přípravné utkání v Rosicích, poté vás čeká předkolo poháru v Bohunicích. Krystalizuje se Vám už nějak základní sestava?

Teď máme ještě dost hráčů zraněných, takže hrajeme zápasy ve 13 lidech. Za dnešní zápas jsem rád, Kunštát nám byl důstojným soupeřem, což mě teda na jednu stranu mrzí. Nás ale v sobotu prověří hlavně Rosice, což je mužstvo, které hraje stejnou soutěž. Bude to trochu odlišný zápas, protože my v soutěži nechceme hrát úplně otevřené partie. Chceme hrávat hlavně ze zajištěné obrany. Rosice nám tedy ukážou, v jaké síle jsme. A jestli už máme vykrystalizovanou sestavu? Zatím pracujeme v celkem malém počtu hráčů, ale ano, sestavu máme relativně připravenou. Ale může se stát, že někteří hráči ještě přijdou, takže se to může změnit.