3:0

Karviná B

3

0

Blanenští fotbalisté hlásí návrat na domácí hřiště. Poté, co se jim povedlo navázat na výhru proti Uničovu a zvítězili také v Uherském Brodě, budou chtít přidat třetí výhru v řadě. Na Údolní tentokráte míří B-tým Slovácka. Ten poslední 4 utkání neprohrál a má momentálně velmi slušnou formu. Boj o další body započne v sobotu od 14:30 hodin na Údolní.

Slovácko si zatím v letošní sezóně vede znamenitě. Okupuje 5. příčku tabulky s 20 body za 5 výher, 5 remíz a pouze 1 porážku. Dokázaly ho porazit pouze Rosice, které v polovině září vyhráli na jeho hřišti 2:1. Blansko ztrácí na soupeře 10 bodů. Zajímavostí u soupeře je fakt, že v jeho zápasech velmi často padají karty, a to často červené. Za 11 kol se červenalo celkem šestkrát.

Slovácko naposledy doslova rozmetalo Velké Meziříčí v poměru 6:1. Hosté z Meziříčí se sice dostali do vedení v 16. minutě zásluhou Mirka Malaty, domácí ale stihli ještě do konce prvního poločasu skóre otočit na 2:1. Ve druhém poločase se prosadili ještě čtyřikrát, a nakonec z toho byla jasná záležitost. Zazářili hlavně Libor Pernica a Marko Merdovič, kteří vstřelili po dvou gólech.

Produktivitě v kádru hostí vládne se šesti brankami Pavel Juroška, záložník Libor Pernica a obránce Marko Merdovič mají na svém kontě čtyři branky. Pozadu nezůstávají ani útočníci Tadeáš Koryčan a Filip Vecheta se třemi přesnými zásahy. Devatenáctiletý Vecheta odehrál za B-tým doposud pouze dvě utkání, neboť je již členem prvoligového kádru a pomalu sbírá zkušenosti v nejvyšší soutěži. Nejzkušenějším hráčem v táboru Slovácka je Libor Pernica, který má již ve 22 letech odehráno celkem 64 utkání v MSFL. Obecně má náš soupeř velmi mladý kádr, kdy se jeho věkový průměr pohybuje kolem 22 let.

Blansko v minulém kole zavítalo na půdu do té doby doma neporaženého Uherského Brodu. Utkání se pro něj nevyvíjelo dobře, když už v 7. minutě rozvlnil síť domácí Josefík, avšak blanenští zásluhou Jaroše a v nastavení první půle hlavičkou Feika skóre otočili. Na začátku druhého poločasu Josefík opět skóroval a srovnal na 2:2, ale Blansko šlo za vítězstvím a vyplatilo se. Gól Daniluala Thona, který si mimochodem v minulých týdnech plnil povinnosti v reprezentaci Jižního Súdánu do 21 let, pojistil v závěru Kapur, a blanenští tak odvezli z Brodu všechny tři body po výhře 4:2. „Prvních 15 minut jsme se nedostali do zápasu, terén byl těžký. Po obdržené brance jsme se rychle probudili a dokázali na ní zareagovat. V druhé části 1. poločasu jsme měli více míč a vytvořili si tlak, který vyústil gólem ze standardní situace. Ve 2. poločase jsme byli aktivnější, ale paradoxně jsme obdrželi trošku lacinou branku, kdy jsme nastřelili tyč a z protiútoku jsme inkasovali. Naštěstí jsme se nenechali inkasovaným gólem rozhodit a díky dalším dvěma brankám jsme zápas zvládli,“ hodnotil asistent trenéra Erik Mihola. A co očekává od souboje se Slováckem B? „Jsme teď ve fázi, kdy můžeme porazit kohokoli, ale musíme jít do každého zápasu s pokorou. Obě béčka budou chtít hrát kombinační fotbal, což nám bude vyhovovat. Uvidíme, máme se od čeho odrazit a doma určitě nebudeme chtít rozdávat body.“

Blansko bude spoléhat na probuzeného střelce Miloše Kapura, který v poslední 2 zápasech zaznamenal 3 branky. Momentálně má na svém kontě již čtyři přesné trefy. Sekunduje mu Karel Jaroš se třemi góly.

Duel na Stadionu na Údolní startuje v sobotu 15. října od 14:30.