3:0

Karviná B

3

0

Do konce podzimní části zbývají poslední 4 kola a Blansko čekají shodně 2 utkání doma a venku. To první venkovní přivádí blanenské fotbalisty na půdu Frýdlantu nad Ostravicí. Ten se do MSFL probojoval z Divize F, kterou loni vyhrál o 2 body před Bohumínem. Blansko bude chtít navázat na minulou venkovní výhru 4:2 na půdě Uherského Brodu, domácí Frýdlant chce zapomenout na poslední domácí prohru 1:5 s Uničovem. Utkání ve Frýdlantu startuje v sobotu ve 14:00

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Frýdlantu se v nováčkovské sezóně ve 3. lize příliš nedaří. Zvítězil pouze třikrát, stejný počet utkání remizoval a 7 jich prohrál. Bilanci bodů z domácích či venkovních utkání má náš soupeř téměř stejnou – doma vyválčil 7 bodů (15. místo), na soupeřových hřištích 5 bodů (9. místo). Celkově tak frýdlantští mají na kontě 3 výhry (Vítkovice, Znojmo, Hranice), 3 remízy (Kvítkovice, Frýdek-Místek, Uherský Brod) a 7 porážek. Suma sumárum je z toho 15. místo tabulky a pouze jednobodový náskok na Blansko.

Naposledy svedli frýdlantští boj na půdě Uherského Brodu, kdy z toho byla remíza 2:2. Domácí Brod si do konce 1. poločasu vypracoval dvougólový náskok, Frýdlant však ve 2. poločase zmobilizoval všechny síly a po gólech Veličky v 68. minutě a Šafnera v 86. minutě odvezl z Brodu bod. „V první půli se hrálo bojovné utkání na těžkém terénu a podle mě jsme odehráli nešťastný poločas. Byli jsme lepší, ale pohrávali jsme 2:0, kdy my dvě obrovské šance nedali. První branku jsme dostali po centru z lajny, druhý zase v poslední vteřině. Bylo to pro nás smutné, jelikož jsme si takový stav nezasloužili,” mrzelo frýdlantského trenéra Martina Šrámka. “Naštěstí jsme se dokázali ve druhém poločase zvednout. Určitě nám k tomu pomohl kontaktní gól. Domácí zalezli, začali se věnovat pouze defenzívě. Tlačili jsme je, měli tam i několik slibných závarů. Naštěstí nám pak vyšla standardka. Za bod jsme určitě rádi. Musím kluky pochválit, že takto nepříznivý vývoj nakonec dovedli do nerozhodného stavu. Ani nevím, zda domácí ve druhé půli vystřelili mezi tři tyče. Určitě je to cenný bod, když máme devět hráčů zraněných a jeden je vykartovaný. Byli jsme si tak vědomi, že nějaký prostor na střídání prostě nemáme,” dodal hostující trenér.

Nejzkušenějším hráčem co do počtu startů v MSFL (97 startů, 34 gólů), tak co do kariéry, je jistě 37letý velezkušený útočník Adam Varadi, který poslední roky nastupoval za Frýdek-Místek, loňskou sezónu strávil ve Vratimově. Mnozí fanoušci si ho ale jistě pamatují z dresu Baníku Ostrava nebo Sigmy Olomouc. Dalšími hráči jsou například obránce Petr Literák (63 startů) nebo záložník Michal Hladík (62 startů). Nejlepším střelcem domácího kádru jsou shodně Bohdan Velička a Adam Varadi se čtyřmi přesnými trefami. Adam Varadi byl v předposledním utkání proti Uničovu vyloučen za hanlivou kritiku sudího a vysloužil si tak stopku na 3 zápasy. V utkání proti Blansku bude tedy svému týmu scházet.

Z KÁDRU BLANSKA

Blansko se po změně trenéra výsledkově zvedá. V posledním kole na domácí půdě vybojovalo proti silnému Baníku Ostrava remízu 3:3, ač mělo ve druhé půli vyložené šance na rozhodnutí utkání ve svůj prospěch. „Shodli jsme se s týmem, že to bylo asi nejnáročnější utkání co do fyzičky a běhání. Také jsem byl velmi málo času na míči, o to víc jsem musel utkání odběhat,“ hodnotil bezprostředně po zápase záložník Filip Holman. Ten hodnotil také vzestupnou tendenci výkonů svého týmu. „Myslím si, že výměna trenéra dodala mužstvu impulz. Také se chtěl každý hráč před novým trenérem ukázat a předvést to nejlepší. Máme jinou taktiku do zápasů, trenér umí dobře využít rozložení sil. Jde to ruku v ruce, snad v tom budeme pokračovat.

Blansko momentálně okupuje 16. příčku tabulky se ziskem 11 bodů. Stejně bodů má také 17. Znojmo, 1 bod ztrácí na svého dalšího soupeře z Frýdlantu. Potvrdit dobrou formu bude chtít jistě nejlepší střelec Blanska a zároveň 4. nejlepší střelec soutěže Miloš Kapur. Ten má na svém kontě již 8 přesných zásahů a dělí se o 3. příčku střelců MSFL s Mirkem Malatou (Velké Meziříčí). Na prvním místě je Šimon Chwaszcz (Kroměříž) s 12 přesnými zásahy.

Duel na stadionu Frýdlantu startuje v sobotu 29. října od 14:00.