Byl kousek od gólu, který mohl rozhodnout pohárový zápas se Startem Brno. Tomáši Machálkovi ale trefu vzal jeho bývalý spoluhráč, když zahrál rukou a dostal červenou kartu. Nicméně fotbalisté Blanska ani přesto nezaváhali a došli k vítězství, jež hodnotil právě kapitán hostů.

Machálek naskočil do prvního kola MOL Cupu na hrotu. Proti diviznímu soupeři se mu ale dlouho nedařilo a Start ho v první půli dobře bránil. Blansko se ovšem po pauze zlepšilo a byl to zrovna Machálek, kdo nechyběl u klíčové akce zápasu.

Na hřišti Startu jste nakonec uspěli 2:0 a slavíte postup. Odpovídal výsledku utkání i jeho průběh?
Ze začátku nevypadal zápas vůbec jednoduše. Osobně jsme měl velký respekt vůči soupeři, ať už kvůli jménům na soupisce nebo výkonům, které předvádí. Narazili jsme na těžkého protivníka, který výborně zahrával standardky a dělal nám problémy. Dokonce z jedné takové situace skóroval, ale byl to ofsajd. Takže zaplaťpánbůh, že rozhodčí trefu neuznali. V naší režii byl až druhý poločas.

Vnímal jste nějaký moment, jenž duel strhl na vaši stranu?
Podle mě až gólová situace na 1:0, protože Start dostal dvojitý trest. Přišla červená karta a penalta, z níž padla branka. Potom to už bylo pro soupeře náročné zvládnout. Druhá červená mluvila za vše a nebylo co řešit.

Než sudí udělil první červenou kartu, mohl jste právě vy otevřít skóre. Co se stalo?
Nevím, jestli to bylo špatným odkopem Startu nebo něčím jiným, ale Štěpán Alexa mě našel na kraji hřiště. Jedinou variantu jsem tak měl vzít to na sebe a naštěstí se zadařilo, dloubl jsem gólmana a balón už mířil do brány. Jenže Sedlis (obránce Startu Martin Sedlo, pozn. red.) mě nechtěl udělat slavným, tak to nechal až na penaltu (úsměv).

Jakou má pro Blansko hodnotu a důležitost, že v poháru postupuje do dalšího kola?
Dá se říct, že MOL Cup vnímáme jako doplňkovou soutěž. Hlavní prioritu představují utkání v MSFL. Každopádně máme mladý tým, a když narazíme na někoho z druhé či první ligy, je to pro kluky šance se ukázat. Z tohoto hlediska je pro nás pohár zajímavou možností.

Lze říct, že v současném kádru přebíráte více mentorskou roli? Přece jen v mladém mužstvu patříte mezi zkušenější fotbalisty.
Vypadá to tak. Do této role se sám nikdy nebudu tlačit, ale ve chvíli, kdy mám nějakou myšlenku a kluci jsou otevřeni poslouchat, tak budu rád, že jim mohu něco předat.

Sleduje vaše výkony i váš otec, jakožto bývalý ligový trenér?
Samozřejmě. Taťka na mě nedá dopustit a sleduje jak mě, tak i bratra. Zároveň možná ani neexistuje soutěž, kterou by nesledoval (smích).

Autor: Tadeáš Mima