Karviná B

Karviná B

Velkolepá podívaná se chystá na středu v Blansku. Domácí fotbalisté narazí na prvoligový FC Fastav Zlín, proti kterému odehrají druhé kolo MOL Cupu. I když ale nepůjde o žádný lehký souboj, tým se na velkého soupeře těší.

Blanenští hráči se aktuálně nachází ve skvělé situaci. Z pěti duelů MSFL vytěžili čtyři výhry, jsou druzí v tabulce a mají stejně bodů jako vedoucí Kroměříž. Svěřenci kouče Petra Vašíčka neprohráli už měsíc, naposledy sérii prodloužili díky domácímu úspěchu nad Rosicemi 2:1. Díky vítězství zůstala za Blanskem družstva jako Sigma B, Vratimov nebo příští ligový protivník Baník B.

„Náročný zápas. Rosice byly v první půlce výborné a vůbec k ničemu nás nepustily. Ale charakter mužstva, díky němuž jsme výsledek s bojovností a silou vůle otočili, je neskutečný,“ vyzdvihoval trenér Blanska. Podle něj šlo o vynikající týmovou práci. „Děkuji všem. Svému asistenovi, trenérovi gólmanů, masérovi i celému mužstvu, je to dílo celého kolektivu,“ vysekl poklonu Vašíček.

Teď se však Blansko již musí plně soustředit na pohár doma proti Zlínu. Pro účastníka třetí nejvyšší soutěže jde o skvělou šanci se předvést a pokusit se o překvapivý výsledek. Momentálně je Zlín sedmý v tabulce FORTUNA:LIGY, když má na kontě tři výhry a stejný počet porážek. Uplynulý týden bral Fastav body na hřišti Liberce za úspěch 1:0.

Blanenský trenér vyzdvihl, že se hráči i realizační tým těší. Zároveň je ovšem potřeba mít dostatek sil na víkendové pokračování ligy. „V žádném případě nechci říct, že pohár vypustíme. Ale musíme zase trochu rozvrhnout síly na náš užší kádr, abychom byli v neděli připraveni na Baník Ostrava B. Ten bude určitě posílený, jelikož bude reprezentační pauza,“ upozornil Vašíček.

Jihomoravané se letos v MOL Cupu radovali už dvakrát. Nejdříve vyřadili v předkole Velkou Bíteš 3:1 po prodloužení, na což navázali vítězně 2:0 na trávníku Startu Brno. I proto Blansko doufá, že zdařilou sérii ještě posune. Zda se to podaří, budou diváci moct sledovat na stadionu v Mlýnské ulici. Tedy na stejném místě, kde klub kvůli rekonstrukci Údolní hrál i proti Rosicím.

„Neuzpůsobujeme taktiku hřišti. Spíše jsme se zaměřovali na věci, které chceme proti danému soupeři hrát,“ vysvětlil už o víkendu po ligové výhře Vašíček. Jak dopadne druhé měření sil na stejném místě, se ukáže ve středu 1. září od 17 hodin. A všichni jste zváni – přidejte se na facebookovou událost ZDE nebo kupujte speciální limitovaný dres, který vzniká ku příležitosti duelu se Zlínem, ZDE. K dispozici jsou také všechny důležité ORGANIZAČNÍ INFORMACE ke konání akce.

Autor: Tadeáš Mima