Karviná B

Karviná B

Druhá červnová sobota nabízí pro fanoušky blanenského fotbalu poslední domácí utkání Moravskoslezské fotbalové ligy. V rámci 32. kola zajíždí na Údolní celek 1.SC Znojmo FK. To zažívá úspěšnou jarní část, leč z posledních tří zápasů odešlo vítězně jen jednou. Blanenští se budou chtít rozloučit s domácím prostředím vítězně a napravit zaváhání z posledních kol, kde sice nebyli horším týmem, přesto prohráli nebo remizovali. Poslední měření sil dopadlo lépe pro Blansko, když ve Znojmě zvítězilo 2:1. Speciální utkání zažije trenér domácích, Jiří Vorlický, který by se měl v sobotu rozloučit se svojí hráčskou kariérou přímo na hřišti! Utkání na Údolní odstartuje v 17:30.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Hosté loni skončili v klidném středu tabulky na 10. místě s 38 body. Letošní sezónu začalo Znojmo špatně a za podzimní část se jim povedlo pouze dvakrát zvítězit (4:2 se Zlínem B a 3:0 s Hranicemi), dále zapsali 6 remíz a 9 porážek. Za to jarní část je zatím pro jihomoravany úplně opačná než ta podzimní. Po obměně hráčského kádru, která v zimě nastala, se znojemští radovali z výhry celkem devětkrát, k tomu přidali jednu remízu a 5 porážek. Celkově tak tyto výsledky Znojmu stačí na 12. místo se ziskem 40 bodů, stejně jako Blansko. To znamená velký posun ze sestupových vod.

Jak už jsme zmiňovali, hosté v zimě provedli obměnu kádru po nepovedeném podzimu. Zde jsou všechny přesuny, které se udály.

Přišli: Franko Škugor, Noui Ahmed Abdenacer, Slobodan Ivanovič, Ezekiel Tawiah, Adrian Hilário Gomes De Gouveia, Adrian Keyner Arley De Vasconcelos (všichni ze zahraničí), Aleksandar Trajkovič (FC Vysočina Jihlava), Michal Suchý (SK Kvítkovice), Oldřich Pragr (FC Zbrojovka Brno), Ismael Stephane Outtara Dao (MFK Vyškov), David Ledecký (FK Teplice), David Putu (FSC Stará Říše)
Odešli: František Chmiel (TJ Start Brno), Matheus Goncalves (SK HS Kroměříž), Martin Krakovčík, Robert Russmann (oba SK Kvítkovice), Josef Čtvrtníček (TJ Rajhradice), Jiří Synek (TJ Sokol Tasovice), Jáchym Špalek (FSC Stará Říše), Bakaramoko Bairoko, David Komínek

Naposledy se Znojmo představilo v dohrávce 24. kola na půdě Kvítkovic. Na lavičce zůstali pilíře základní sestavy a příležitost dostali méně vytížení hráči. Zápas se ale hostům nepovedl, neboť už po půl hodině hry prohrávali 0:2 po brankách Rapavého a Pernatskyiho. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil a výsledkem byly další 2 branky v síti Znojma, o které se postarali Dziuba a Kiška. Kvítkovice tak porazili Znojmo 4:0.

Tabulce střelců Znojma vévodí s 8 brankami záložník Marko Kilibarda. Na druhém místě je David Ledecký se třemi brankami.

Z KÁDRU BLANSKA

Blansko se naposledy přestavilo na půdě Hodonína. Úvod utkání a celý první poločas byl v režii blanenských, kteří měli ve 25. minutě k dispozici pokutový kop. Dani Lual však z penaltového puntíku selhal. Ve druhém poločase se hra více vyrovnala, šancí ale bylo pomálu. Už to vypadalo, že se diváci v utkání branky nedočkají, jenže v 88. minutě se po standardní situaci prosadil Holek a Blansko odjelo z Hodonína poraženo, ač by zápasu více slušela remíza.

Penaltovou situaci poté hodnotil blanenský lodivod Jiří Vorlický. „Máme určené zhruba 2 hráče, ale v těchto dvou případech, které byly v posledních utkáních, šli na penaltu hráči, kteří si v ten daný moment věřili. Nevím, jestli to byl ten klíčový okamžik, ale když už jsme nevstřelili gól z penalty a ani pak ze hry, tak asi jsme tím pádem neměli větší šanci než tu penaltu. Hodně to tedy pomohlo tomu konečnému výsledku.“ Líbila se mu však hra svého týmu. „Ano, výsledkově jsme zápas nezvládli, ale zvládli jsme ho z hlediska témat, na kterých v průběhu sezóny pracujeme a na které se do budoucna chystáme. Takže z tohoto hlediska jsme zápas zvládli, výsledkově jsme ho nezvládli,“ doplnil.

Zároveň trenér prozradil, že v zápase se Znojmem dostanou příležitost nadějní hráči a dorostenci. „Budeme pokračovat v tom, co jsme si předsevzali po zápase se Slováckem, to znamená teď řešíme nové herní principy a témata, která se teď v naší hře objevují, ale vymizela nám zcela logicky ta, která tam byla ze začátku sezóny, a to je to množství vytvořených brankových příležitostí. Jelikož se teď zaměřujeme na jiná témata, tak nám to malinko vypadává.“

Avšak i pro samotného trenéra bude mít zápas speciální náboj. Začalo se totiž proslýchat, že do sobotního utkání naskočí i on sám. „Byl bych rád, kdybych mohl svojí fotbalovou část jako hráč zakončit v Blansku, protože před 30 lety jsem jako hráč v Blansku poprvé nastupoval do mužského fotbalu. Hledali jsme vhodné utkání, nevím, jestli je to právě to se Znojmem, ale jiná možnost už nebude, takže je pravděpodobné, že se na tom hřišti objevím.“

Nenechte si tedy sobotní utkání na Údolní, které začíná v 17:30, rozhodně ujít! Přijďte vytvořit skvělou kulisu a poděkovat trenéru Vorlickému za celou jeho aktivní hráčskou kariéru!

Sestava Znojma z posledního utkání s Kvítkovicemi:

Hamza (K) – Baaloul (73.Bartůněk), Pálfi (60.Ryška), Dao, Kilibarda, Suchý, Mrkva (46.Ledecký), Gomes De Gouveia, De Vasconcelos, Putu, Lukčo (46.Kartišovs)

Sestava Blanska z posledního utkání s Hodonínem:

Nešetřil - Chyla, Feik, Porč (89. Kamenský) - Holman, Spáčil - Dani Lual (89. Černý), Smrčka (C) (68. Tulajdan), Jaroš (58. Rajčinec), Williams (89. Šíp) - Kapur

Poslední vzájemné utkání:
15. kolo MSFL (2022/23), 13. listopadu
1.SC Znojmo FK - FK Blansko 1:2 (0:1)
Branky:
68. Gonçalves – 17. Jaroš, 82. Holman
Znojmo: Chmiel - Bartůněk, Russmann, Březina, Goncalves, Pálfi (46. Kilibarda), Kartišovs, Komínek, Lukčo (46. Čtvrtníček), Krakovčík (C), Baikoro (83. Mrkva)
Blansko: Nešetřil - Feik, Černý, Blažík, Kamenský - Dano - Chyla (90+4. Rajčinec), Smrčka (C), Jaroš (75. Tulajdan), Holman - Kapur

Autor: Adam Přikryl