Karviná B

Karviná B

Blanenské fotbalisty čeká na závěr soutěžního ročníku 2022/23 daleká cesta do Moravskoslezského kraje, kde na hřišti v Markvartovicích změří síly s Vítkovicemi. Vítkovičtí jsou již jistým sestupujícím celkem z MSFL, k čemuž byli předurčeni už po nepovedeném podzimu. Blanenské hráče však rozhodně nečeká lehký zápas. Vítkovice dokázaly na jaře vyhrát v Rosicích, obrat doma o body mistra z Kroměříže nebo zvítězit s týmem jara z Uničova. Poslední vzájemné měření sil dopadlo lépe pro blanenské hráče, kteří na závěr podzimu zvítězili v utkání hraném na umělém povrchu na Mlýnské vysoko 4:0. Zápas v Markvartovicích startuje již v pátek 16. června v 17:00.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Vítkovice jako nováček MSFL zažívají krušnou sezónu. Klub sice zakončil loňskou sezónu v Divizi F na 4. místě, dostal však nabídku z Vratimova k odkoupení licence, kterou následně přijal. Tým z Moravskoslezského kraje ale přechod do vyšší soutěže nezvládl, v podzimní části ani jednou nezvítězil a připsal si pouhé 4 body za 4 remízy.

Vítkovice ani přes nepovedený podzim záchranu nevzdávaly. "Podzim nám jednoduše řečeno nevyšel, byť důvody byly různé. Já se však nevzdávám a chci se pokusit MSFL na jaře zachránit,“ prohlásil pro klubový web šéf MFK Martin Hloch. Před startem zimní přípravy odstoupil dosavadní trenér Karel Semelka, jenž se stal manažerem A-mužstva, a novým trenérem byl jmenován Peter Drozd. Kádr vítkovických fotbalistů doznal během zimy velkých změn. Mužstvo opustili brankáři Ladislav Kovařík (konec hostování z Baníku Ostrava) a Josef Květon, Martin Pecuch (konec hostování z FK Blansko), Jiří Hrušovský (TJ Unie Hlubina) a Adam Kebísek (FC Vratimov).

Mužstvo naopak doplnilo hned 8 nových posil. Novou brankářskou dvojici utvořili zkušený Tomáš Košický (DVSC Debrecen) s Radovanem Murinem (FC Baník Ostrava), obranu vyztužil Predrag Stanimirovič (FK Radnički Beograd), Dino Vadnov (NK Novigrad), Matteo Burgo a David Zogata (oba FK Třinec). Do útoku klub získal Matúše Repu (FC Slovan Galanta) a Rostislava Chylka (FC Baník Ostrava).

Začátek jarní části ovšem vítkovickým nevyšel podle představ a po úvodním debaklu 0:5 s Frýdlantem se vedení klubu dohodlo na ukončení spolupráce s trenérem Peterem Drozdem. Mužstvo přebrala legenda klubu Martin Motyčka, ale ani další zápasy nenaznačovaly, že by se klub v MSFL zachránil. Po dalších třech porážkách ale mužstvo překvapivě zvítězilo 2:0 na hřišti Rosic a uhrálo bod za domácí remízu 1:1 s dnes už jistým mistrem MSFL z Kroměříže. Po těchto skvělých výsledcích ovšem opět přišly 4 porážky v řadě a v následujících zápasech se týmu podařilo bodovat už jen ve třech případech. Výsledek z Rosic zopakovaly Vítkovice také na hřišti Vrchoviny, ve Frýdku-Místku se po remíze 0:0 body dělily a největším překvapením bylo vítězství 2:1 proti týmu jara z Uničova, který do té doby vyhrál 13 utkání v řadě.

V posledním kole se vítkovický tým představil na hřišti Uherského Brodu. Domácí Broďané se prosadili již ve 2. minutě utkání, ale radost jim zkazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Zanedlouho poté šanci Jana Michalce zlikvidoval vítkovický brankář Murín. Uherský Brod hosty z Vítkovic dále tlačil a v další tutovce znovu neuspěl Jan Michalec. Vítkovičtí pořádně zahrozili až po změně stran, dorážka Chylka ale mířila nad branku. V 66. minutě se poprvé měnilo skóre, kdy se po přiťuknutí od Valenty prosadil Jan Michalec. Za další dvě minuty se tvrdou střelou prosadil Mančík a do konce utkání se už stav nezměnil. Vítězství 2:0 zároveň znamenalo pro Uherský Brod záchranu v MSFL.

Z 16 jarních duelů tedy Vítkovice vyválčily 11 bodů a s celkovým ziskem 15 bodů se skórem 26:88 jim patří poslední 18. místo v tabulce a jsou již prvním jistým sestupujícím mužstvem do divize. Kanonýrům Vítkovic vládne se 7 brankami záložník Matyáš Richtár. Richtárovi sekunduje útočník Lukáš Raab, jenž zaznamenal 5 přesných zásahů.

Utkání na hřišti v Markvartovicích startuje v pátek 16. června od 17:00.

Sestava Vítkovic z posledního utkání s Uherským Brodem:

Murin - Burgo, Bystřičan, Boafo, Keňo (86. Widura), Tamajka, Zogata, Vrbka, Richtár (C) (80. Richtár), Chylek (75. Hloch), Raab

Sestava Blanska z posledního utkání se Znojmem:

Nešetřil - Chyla (64. Jaroš), Feik (C), Porč (64. Tulajdan), Holman, Kapur, Černý (64. Vorlický), Williams, Rajčinec, Němec (46. Smrčka), Spáčil

Poslední vzájemné utkání:
16. kolo MSFL (2022/23), 19. listopadu
FK Blansko - MFK Vítkovice 4:0 (2:0)
Branky: 11. a 13. Jaroš, 67. Kapur, 85. Crhan
Blansko: Kalina - Blažík (54. Tulajdan), Chyla, Feik, Holman (81. Crhan), Kapur (81 Psota), Dani Lual (52. Rajčinec), Jaroš (81. Alassane), Černý, Dano, Smrčka (C)
Vítkovice: Kovařík - Tamajka, Bystřičan, Zouhar, Tkáč, Mooc, Žák, Richtár (C), Jelen, Pecuch, Raab

Autor: Zdeněk Veselý ml.