2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Blanenští fotbalisté vyrážejí k prvnímu venkovnímu duelu jarní části F:NL. V rámci 17. kola míří parta okolo trenéra Martina Pulpita na Prosek, kde se střetne s Viktorií Žižkov. Utkání začíná v neděli v 10:15.

Blansko jede do Prahy s vizitkou nejlepší defenzívy jarní části. Ve třech duelech nedovolila obrana Blanska svým soupeřům ani jednu branku a logicky stoupají hráči Blanska tabulkou FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Klíčovým mužem v obranné fázi je brankář Pavel Halouska, který již 271 minut neinkasoval. „Se dvěma vítězstvími a jednou remízou ve třech ligových zápasech se hraje dobře. Musíme však i nadále tvrdě pracovat na našich cílech.“ komentoval start do soutěže Kablan Davy Ngoma.

Jihomoravský celek díky povedenému jaru poskočil zatím mimo sestupové pozice. Výrazně k tomu dopomáhají standardní situace. Hned tři ze čtyř branek Blanska v jarní části padly po volných kopech. Jednou si v hlavní roli zahrálo autové vhazování.

V podobě Žižkova nečeká Blansko nic jednoduchého. Byť Pražané na jaře zvítězili jen v duelu s Vyšehradem, budou Žižkovští určitě chtít napravit svou nepovedenou sérii a uzmout v duelu s Blanskem nějaké body. Nejlepším střelcem Žižkova je Jaroslav Diviš, který se prosadil hned v šesti případech. Brankářskou jedničkou je poměrně neotřesitelně Milan Švenger, který svého kolegu Hrubeše ještě do branky nepustil. „Myslím, že budeme muset udržet soustředění, hrát jako tým a především dodržovat dané pokyny trenéra,“ vyhlíží duel s Žižkovem Ngoma

Úvodní vzájemné střetnutí ovládli Pražané. První branka po dvaceti minutách hry, kdy se do vlastní sítě trefil nešťastně Šašinka. Další klíčové momenty přišly na začátku druhé půle, kdy zvýšil náskok Pražanů Diviš a následně byl vyloučen stoper Buchta. Domácí v oslabení nesložili zbraně a odměnou jim bylo snížení Žáka, na vyrovnání už ale Blanenští bohužel nedosáhli.

Duel začíná na pražském Proseku v 10:15.