2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Fantastický finiš, který předvedli hráči Blanska v Jihlavě! Utkání s tamním B-týmem rozhodl v devadesáté minutě Guy Reteno Elekana, což znamenalo první výhru hostů v MSFL. Svěřenci Petra Vašíčka si tak vynahradili vstup do soutěže, kdy naopak kvůli pozdní brance ztratili.

2. kolo , 7. srpna 2021, FC Vysočina Jihlava B - FK Blansko

FC Vysočina Jihlava B

1:2

1:1

Branky: 23. Franěk – 11. Tulajdan, 90. Elekana.
Karty: 63. Štefánek (JIB), 88. Lát (JIB) – 86. Feik (BLA), 90+2. Záleský (BLA).
Rozhodčí: Vostrejž – Drozdy, Rygl.

Lancman – Štefánek, Kolčava (C), Mikuška (71. M. Fila), L. Fila (71. Crhan) – Chocholatý, Lát, Franěk – Araujo (46. Chok), Růžička (46. Savi), Křivánek (87. Vacek)

Záleský – Chyla (83. Pyš), Blažík, Fall, Feik – Minařík – Hladký (59. Elekana), Machálek (C) (68. Alexa), Mach, Kroutil (83. Smrčka) – Tulajdan

Lepší úvod měli blanenští fotbalisté, kteří nedovolili jihlavským mladíkům žádnou velkou šanci. Hosté zároveň trpělivě čekali na svoji příležitost a v jedenácté minutě šli do vedení 1:0. Obrana soupeře zaváhala při rozehrávce, Blansko úspěšně napadalo a Jiří Tulajdan vybojoval balón. Potom už nebyl problém, aby útočník poslal přesnou střelu do odkryté brány.

Vysočina však o sobě dávala vědět a uměla vytvořit i slušný tlak. O necelou čtvrthodinu později se tak Blansko neosvobodilo u vlastního vápna, kde se naskytla možnost Tomáši Fraňkovi. Právě střelec domácích ze svojí pozice proměnil a vrátil zápasu remízové skóre. Brzy poté navíc přišla další rána, která ale tentokrát letěla mimo.

Domácí fotbalisté se snažili chodit do nebezpečných útoků, žádný z nich ovšem nedovedli k dalšímu gólu. A to ani v případě, kdy se asi pět minut před koncem první půle snažil protlačit před brankáře Záleského rozběhnutý Araujo. Stejně tak dopadla i další akce na opačné straně hřiště a rozhodčí ukončil poločas za stavu 1:1.

Do druhé části vstoupila Jihlava se dvěma střídáními a chtěla získat převahu. Utkání však zůstávalo poměrně vyrovnané a oba týmy chodily do příležitostí. Kolem šedesáté minuty poslalo Blansko na trávník Guy Retena Elekana, což se později ukázalo jako klíčový tah. Křídelník nicméně ve svojí první větší šanci střílel z běhu pouze doprostřed brány, kde zasahoval Lancman.

Slibné možnosti měl Elekana také s přibývajícím časem. Třeba v 84. minutě ho pěkně vyslal dopředu střídající debutant Marcel Pyš, jenže útočícímu hráči odskočil míč daleko od nohy. Vše ale napravil o šest minut později, když nabral rychlost ve vápně, setřásl obránce a trefil se neomylně po zemi. Jihlava na situaci už nestihla odpovědět a poprvé v sezóně jí utekly všechny body. Blansko naopak napravilo minulou ztrátu doma ze závěru proti Vratimovu.

Blanenské mužstvo poskočilo v průběžné tabulce do nejlepší desítky MSFL. Pokud se mu ovšem podaří na vítězství 2:1 navázat, se ukáže příští sobotu 14. srpna doma proti Dolnímu Benešovu.

Autor: Tadeáš Mima