Karviná B

Karviná B

Poslední venkovní duel podzimu vyhlíží fotbalisté Blanska. V neděli je čeká trip do Uničova, kde odehrají čtrnácté kolo MSFL. A svěřenci kouče Vašíčka dobře ví, že se musí na těžkého soupeře pečlivě připravit.

Blanenští hráči půjdou do utkání z páté pozice tabulky, kde jsou díky výhře z minulého kola nad Velkým Meziříčím. S ním si doma poradili přesvědčivě 4:0, když mimo jiné udrželi první čisté konto v sezóně. Pro brankáře Davida Vitáska, jenž poprvé nastoupil za Blansko, tak šlo o skvělý debut.

Podobnou formu jako Jihomoravané má i Uničov, který v posledních kolech střídal výhry s porážkami. Zrovna v minulém týdnu to však Uničovu výsledkově nesedlo a schytal debakl 0:4 od Hlučínu. V lize se mužstvo z Olomouckého kraje nachází na osmé příčce se ztrátou tří bodů právě na Blansko.

Naposledy odehrály oba týmy vzájemný zápas v ročníku 2019/20, kdy Uničov přetlačil Blansko 1:0. Ještě předtím ale uspěl celek z brány Moravského krasu na domácím stadionu 2:1. Teď se nabízí ideální šance si statistiky vylepšit.

Podle kouče Petra Vašíčka patřil Uničov před sezónou k hlavním favoritům MSFL. „Na zápas se musíme poctivě nachystat. Víme, že Uničov je silný a to, kde se nachází v soutěži, asi úplně neodpovídá kvalitě jeho kádru,“ usuzuje blanenský trenér. Žádný jednoduchý duel nelze očekávat.

„Budeme postrádat Petra Nešetřila a do zbytku podzimu i Tomáše Machálka, jehož trápí trhliny ve svalu. Kuba Tenora je po operaci, takže taky nebude. Ale na toto se nedíváme, prostě nasadíme hráče, které máme,“ nestěžuje si Vašíček. Cílem bude poskládat sestavu, aby absence nebyly znát a Uničov se nedotáhl v tabulce.

Souboj čtrnáctého kola MSFL se uskuteční v neděli 31. října. Hrát se bude v 10.15 na uničovském hřišti. Utkání bude možné sledovat prostřednictvím VIDEOPŘENOSU nebo TEXTOVÉHO ONLINU.

Autor: Tadeáš Mima