2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Nejlepší možný vstup měli fotbalisté Blanska do jarní fáze MSFL. V devatenáctém kole soutěže zvládli domácí kanonádu proti FKM Jihlava, kterou porazili 3:1. Trefily se i nové akvizice ze zimní přípravy.

19. kolo , 13. března 2022, FK Blansko - FC Vysočina Jihlava B

3:1

1:0

FC Vysočina Jihlava B

Branky: 20. Adamec, 62. Pecuch, 81. Chyla – 53. Musil
Žluté karty: 52. Blažík (BLA) – 57. Musil (JIB)
Rozhodčí: Slabý – Silný, Vejtasa

Nešetřil – Šíp (90. Fiala), Smrčka, Blažík, Chyla – Feik, Alexa (84. Zúbek) – Adamec (69. Štencl), Pecuch, Machálek (69. Černý) – Tulajdan

Jágrik – Christodoulou, Mikuška (C), Tall (63. Shudeiwa), Fila, Chocholatý, Novák (83. Crhan), Musil (83. Walter), Peřina, Savi, Franěk (75. Lokvenc)

Více ze hry měli v úvodu Jihomoravané, přičemž Jihlava měla spíše jen náznaky šancí. Dobře se rozběhl Filip Adamec, nicméně zastavil ho ofsajd. Jeho trefa po zemi na bližší tyč však přece jen přišla – a to ve dvacáté minutě, čímž zaznamenal také první gól Blanska v jarní části. Srovnat zkoušela Jihlava kolem půlhodiny hry ze standardní situace, jenže finální hlavička šla mimo.

Svěřenci kouče Petra Vašíčka vyvinuli tlak kolem pětatřicáté minuty. Jejich centr letěl vápnem a blanenští hráči se snažili ještě chvilku držet vepředu. Střelu nakonec vypálil Tomáš Feik, umístil ji ovšem vysoko nad. Přesně potom nemířil ani jihlavský Tomáš Franěk, který nepropálil blok domácích po rohu.

Těsně před závěrem prvního poločasu obešel soupeře Martin Pecuch, a navíc předložil balón před branku. Tam ale chyběl Adamcovi krůček, aby míč lépe trefil a zvýšil náskok domácích. Do přestávky se proto šlo za průběžného stavu 1:0.

Ze začátku druhého dějství se lépe dařilo FKM. Netrvalo dlouho a Jihlavané posílali míč do sítě, jenže rozhodčí signalizovali ofsajd. Na gól si proto museli ještě chvilku počkat, konkrétně do 53. minuty. Za hosty se prosadil Lukáš Musil, jenž využil zaváhání brankáře Nešetřila a upravil na 1:1.

Po nepříliš povedených momentech se Blansko postupně vracelo do hry. Hrdinou druhé půle se tedy stal Pecuch v 62. minutě, který vrátil mužstvu z brány Moravského krasu mírný rozdíl. Situaci mohl ještě vylepšit Tomáš Machálek šest minut poté, když uprchl po pravém křídle. Následovala solidní rána domácího kapitána, gólman ji ovšem výborně vytěsnil.

Blansko pojistilo vítězství i díky akci, na jejímž počátku stál Štěpán Alexa. Ten střílel z levé strany a donutil Adama Jágrika, aby vyrážel na rohový kop. Po jeho rozehrání se balón snesl k Tomáši Chylovi, který dával do volného místa na 3:1. A hned potom se Alexa prohnal do vápna znovu, když vybídl k ráně Pecucha. Jeho pokus ale obrana pokryla a skóre se už neměnilo.

I když se ještě rodila příležitost Tulajdana, výsledek zůstal na podobě 3:1 pro Blansko. Jihomoravský tým tak udržel osmou příčku MSFL a odskočil soupeřům jako Uherský Brod nebo Velké Meziříčí.

Autor: Tadeáš Mima