O předchozím víkendu remizovali, jak se ale předvedou tentokrát? Blanenští fotbalisté míří ke 26. kolu MSFL do Uherského Brodu, který nemá vůbec příznivou bilanci z předchozích zápasů. Využijí toho svěřenci trenéra Petra Vašíčka?

Blansko se na jaře nacházelo hlavně na deváté pozici, jenže tu po sérii bez vítězství opustilo. Aktuálně tak jsou Jihomoravané o skóre desátí, když je přeskočilo Znojmo. Jejich krajský rival však má odehráno hned o dva duely více, takže situace se může časem výrazně změnit. Důležité je, že si Blansko drží solidní odstup sedmnácti bodů od posledního FKM Jihlava.

Z předešlých pěti utkání remizoval tým z brány Moravského krasu třikrát. Proto má jen těsně lepší statistiku než Uherský Brod – ten hrál nerozhodně ve dvou případech. Zbytek zápasů z nedávných týdnů u obou mužstev potom činí porážky. Poslední prohra Blanska přišla v první půlce dubna s Baníkem B, zatímco Brod před týdnem inkasoval čtyři trefy od Uničova.

Mančaft kolem kapitána Tomáše Machálka doufá, že nepříznivou sérii bez výhry konečně zlomí. Měření sil se čtrnáctým Brodem se k tomu nabízí, byť lze očekávat dost náročný souboj venku. „Očekávám náročný a bojovný zápas, který vyhrajeme,” říká v rozhovoru pro fotbalunas.cz brankář Petr Nešetřil, jenž kuriózně ze svého postu v minulém kole skóroval.

„Od zápasu s Brodem očekávám, že se popereme o vítězství, i když protivník je hodně kvalitní. Pokud se ale vyvarujeme zbytečných chyb a budeme bojovat, věřím, že můžeme uspět. Tři body už bychom chtěli zase urvat!” burcuje Marek Štencl. Navíc dodává, že tréninkově byl tento týden hodně intenzivní. „Hráli jsme dost s balónem, nacvičovali standardky a trenéři se nás snažili připravit i hodně takticky na soupeře,” zmiňuje Štencl.

Pokud by blanenští hráči uspěli, navázali by na souboj z podzimu. Tehdy Brod přijel na stadion v Údolní, kde Blansko uhájilo vedení a slavilo výhru 2:1. Na straně domácích mířili přesně Guy Reteno Elekana s Markem Machem, za hosty korigoval výsledek Gettler. Vašíčkova družina tedy věří, že i ve značně pozměněném složení na tři body dosáhne.

Momentálně nejlepším střelcem v blanenském dresu je Jiří Tulajdan. Třiadvacetiletý útočník má na kontě již deset gólů, což ho v ligové konkurenci řadí na solidní devátou pozici. Zato Uherskobrodští se spoléhají hlavně na Robina Josefíka, jehož bilance čítá osm branek.

Jak dopadne venkovní bitva z pohledu Blanska? Proti Uherskému Brodu se bude v sobotu 29. dubna od 16.30, měření sil hostí Orelský stadion. Dění bude možné sledovat pomocí online reportáže.

Autor: Tadeáš Mima