3:0

Karviná B

3

0

Dvanácté kolo Moravskoslezské fotbalové ligy přivádí do Blanska těžký kalibr z východu republiky – B-tým Baníku Ostrava. Ten v letošní sezóně prohrál pouze třikrát a momentálně se může pyšnit bodovou sérií, která čítá již 6 utkání. Zato blanenští budou chtít odčinit minulý zápas proti Slovácku, ve kterém padli po přestřelce 3:5, a vrátit se na vítěznou vlnu. Zda se jim to podaří, můžete sledovat na Údolní v sobotu od 14:30 hodin.

Baník okupuje třetí příčku tabulky za lídrem z Kroměříže a Hlučínem, na který ztrácí pouhý bod. V případě výhry a zaváhání Hlučína by se mohly tyto týmy v tabulce vyměnit. Celkově má však náš soupeř výbornou formu. Z prvních 2 kol sice odešel poražen s Rosicemi (1:2) a Kroměříží (0:2), pak ovšem přišla série deseti utkání, ve kterých Chachaři zaznamenali 8 výher, pouze jednu prohru v Hlučíně (2:3) a remízu v Uničově (0:0). Blansko tak naráží na soupeře, který má za sebou výborné výsledky a vítězí po hluchém úvodu sezóny prakticky ve všech utkáních.

Poslední utkání sehráli Ostravané doma na Bazalech proti Uherskému Brodu. Utkání bylo velmi otevřené, i když Baník vedl od 37. minuty po gólu Jurošky 1:0. Pojistku přidal až v nastaveném čase Emmanuel Lucky Gyang. „Podali jsme jeden z našich nejlepších venkovních výkonů. Hráli jsme dobře a dlouho drželi Baník na uzdě. Domácí nás měli plné kecky. Zápas byl až do devadesáté minuty otevřený,“ komentoval utkání trenér Uherského Brodu Pazdera.

Nejzkušenějšími hráči co do počtu utkání v MSFL jsou obránci Roman Zálešák (55 startů) s Janem Fulnekem (46 startů). V záloze pak Daniel Smékal (46 startů) a v útoku Timofej Barkov (48 startů). Daniel Smékal je již členem prvoligového A-týmu, nastupuje však převážně za B-tým a se 7 góly mu patří 4. pozice mezi střelci v MSFL, o kterou se dělí s Pavlem Juroškou z B-týmu Slovácka.

Blanenští v minulém domácím utkání proti B-týmu Slovácka dotáhli dvougólové manko z první půle, na body to však ani tak nestačilo. Hosté odskočili v 75. minutě a tuto ztrátu už domácí nesmazali a prohráli 3:5. „Já si myslím, že kluci hráli ze začátku zápasu výborně. Museli jsme vynaložit strašně moc sil na to, abychom ve druhém poločase srovnali z 1:3 na 3:3, hodnotil zápas blanenský záložník Tomáš Feik. V první půli jsme měli hodně propadů ve středu hřiště a Slovácko toho využívalo k rychlým brejkům. Ve druhém poločase nám odešly po srovnání na 3:3 trošku síly a tahali jsme za kratší konec. Sice jsme prohráli, ale znovu se opakuji, všichni jsme zápas odmakali na maximum a zápas mohl skončit i obráceně. Měli jsme spoustu příležitostí na to, abychom odskočili na 4:3, ale bohužel jsme už žádnou branku nedali. Věřím, že v dalším zápase budeme úspěšní,“ dodal Feik.

Podobná slova volil také hlavní kouč domácích Jiří Vorlický. „Ve druhém poločase jsme po srovnání chtěli utkání rozhodnout v náš prospěch. Mohli jsme zvolit opatrný fotbal a systémově bránit nebo se snažit rozhodnout a hrát otevřený fotbal. My jsme chtěli rozhodnout a, bohužel, po dvou brejcích nás soupeř potrestal a utkání dovedl do vítězného konce.“ Ten se bude muset navíc v zápase proti Baníku obejít bez záložníka Dana Gouamene Sostheneho, který v minulém utkání viděl po zbytečném zákroku na půlící čáře červenou kartu. V sobotním utkání si tedy odpyká jednozápasový trest.

Blansko momentálně okupuje 16. příčku tabulky se ziskem 10 bodů. Stejně bodů má také 17. Znojmo. V případě vítězství by se Blansko mohlo posunout až na 14. místo. K tomu mu bude chtít jistě pomoci střelec Miloš Kapur, který si v minulém kole opět vylepšil svoje statistiky, když vstřelil další 2 branky. Celkově má tento dvacetiletý útočník na svém kontě již 6 přesných zásahů. Věřme tedy, že tuto sérii zvládne prodloužit.

Duel na stadionu na Údolní startuje v sobotu 22. října od 14:30.