3:0

Karviná B

3

0

Na fotbalisty Blanska čeká v sobotu 26. kolo MSFL a těžký výjezd na půdu Uničova. Ten zažívá perfektní jaro, neboť krom úvodního utkání v Hlučíně, kde padl 0:2, zvítězil ve všech dalších 7 utkáních a připsal si plný počet 21 bodů. Blansko naopak zažívá menší bodový i střelecký útlum, který prohloubilo domácí zaváhání s Frýdkem-Místkem 0:1. Podaří se blanenským zastavit spanilou jízdu domácích? To se dozvíme v sobotu od 10:15 hodin.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Uničov loni skončil v lize na sedmém místě a klidná vyšší patra tabulky drží i letos. Aktuálně náš soupeř disponuje nebývalou formou. Pokud odhlédneme od přípravných utkání, tak drží v součtu s koncem podzimní části sérii 15 utkání, ve kterých byl pouze jednou poražen (0:2 v Hlučíně) a odešel celkem jedenáctkrát s plným počtem tří bodů. V sobotu bude navíc útočit na osmou tříbodovou výhru v řadě. Tato spanilá jízda tak vynesla Uničov na 4. místo v tabulce s počtem 46 bodů.

Během zimní přípravy mužstvo nedoznalo příliš velkých obměn v kádru. Hostování z Prostějova bylo prodlouženo obránci Michaelovi Sečkářovi, novou tváří je pouze obránce Jan David.

Jak už bylo řečeno, Uničov na jaře válí. Po prohře v Hlučíně uničovští obrátili kartu a získali plný počet 21 bodů. Naposledy jejich formu odnesl nejprve v předpolsedním kole domácí Uherský Brod, který prohrál 1:2 a navíc přišel v nastaveném čase o 2 hráče základní sestavy. Uničov šel do vedení už ve 13. minutě, když Ambrozek proměnil pokutový kop. Domácí se ale nevzdali a odměnou jim byl ve 40. minutě gól Obdržálka. Už to vypadalo na remízu, ale 3 minuty před koncem popravil Brod Komenda a z tohoto direktu se už domácí nevzpamatovali. Navíc si nechali dát 2 červené karty, neboť byli vyloučeni Lorenc a Mančík. „Je to neomluvitelné. Oslabili nás a znehodnotili práci všech. Nechci říct, že bych to pochopil u mladého kluka, to taky ne, ale Mančík by si to měl pohlídat,“ komentoval vyloučení trenér Brodu Lukáš Pazdera.

Zápas jsme měli dohrát do remízy. Uničov má ale kvalitu a počkal si na šanci, kterou jsme mu sami nabídli. Nepovedený závěr jsme korunovali dvěma vyloučeními,“ poznamenal Pazdera. „My jsme dobře bránili, bohužel v závěru jsme udělali chybu ve středu hřiště. Netrefili jsme balon a nechali Komendu, který je zády k naší bráně, otočit na svoji silnější levou nohu a dát nám druhý gól,“ nechápe.

Uničov však sehrál v týdnu dohrávaný zápas 19. kola s B-týmem zlínského Trinity a ani tady nenašel přemožitele. Domácí půda zafungovala skvělě a i když první půle skončila bez branek, v té druhé udeřili v rozmezí tří minut Ambrozek a Krč. Hosté potom korigovali stav penaltou Silného v 80. minutě, více však zlínští nestihli. Uničov tak prodloužil svoji sérii výher po výsledku 2:1.

Nejlepším střelcem Uničova je sedmnáctigólový Aleš Krč, který tak má po 24 odehraných utkání průměr 0.70 gólu na utkání. Celkově má za 224 odehraných zápasů v MSFL úctyhodných 139 vstřelených gólů. Sekundují mu Tomáš Komenda a Jakub Svoboda, kteří zapsali osm, resp. sedm vstřelených branek. Zkušenosti s MSFL může krom Krče předávat právě Komenda (221 startů v MSFL) nebo brankář Tomáš Uvízl (173 startů).

Poslední měření sil bylo na programu v říjnu na Údolní a Blansko zvítězilo 2:1. Všechny 3 branky padly v prvních 5 minutách utkání. Na gól Kapura z 1. minuty odpověděl Krč proměněnou penaltou v minutě 4., Blansko ale okamžitě kontrovalo o minutu později - opět Milošem Kapurem. Zbytek zápasu už žádnou gólovou akci nenabídl. Blansko tak v sobotu může prodloužit vítěznou sérii proti soupeři na 3 vítězná utkání v řadě.

Sestava Uničova z posledního utkání se Zlínem:

Uvízl - Diblík (46. Coufal), David, Koutný, Sečkář - Vybíral (62. Hausknecht), Svoboda, Ambrozek (77. Kamas), Vichta (62. Javůrek) - Komenda (73. Saňák), Krč
Trenér: Jiří Balcárek

Sestava Blanska z posledního utkání s Frýdkem-Místkem:

Nešetřil – Feik, Holman, Dani Lual (46. Kapur), Abdellaoui, Tulajdan, Černý (46. Chyla), Pecuch, Rajčinec (46. Porč), Šedivý (46. Jaroš), Smrčka (C)

Poslední 3 vzájemné duely:

9. kolo MSFL (2022/23), 01. října 2022
FK Blansko – SK Uničov 2:1 (2:1)
Branky: 1. Kapur, 05. Kapur – 4. Krč (penalta)

31. kolo MSFL (2021/22), 05. června 2022
FK Blansko – SK Uničov 5:3 (4:2)
Branky: 1. Machálek, 20. Tulajdan, 37. Blažík, 45. Todorič, 83. Tulajdan – 14. Krč, 42. Kamas, 46. Ambrozek

14. kolo MSFL (2021/22), 31. října 2021
SK Uničov – FK Blansko 3:2 (1:0)
Branky: 36. Kamas, 57. Růžička, 92. Svoboda – 69. Reteno Elekana Guy, 71. Tulajdan

Autor: Adam Přikryl