Karviná B

Karviná B

​Na další zásadní duel se připravuje fotbalové Blansko. Ve 25. kole MSFL dojde na měření sil s Viktorií Otrokovice, která během zimní pauzy posílila o velká jména. Dokáže tak mančaft trenéra Vašíčka navázat na remízu z minulého víkendu venku?

Blansko před týdnem bralo důležitý bodík na Slovácku B, jenž je udržel na deváté příčce soutěže. Jihomoravané momentálně mají 29 bodů a těsně vedou před Velkým Meziříčím nebo Znojmem. Co se týče vyšší pozice, jenom těsně ztrácí na osmý Vratimov.

„Na výkon se až tak moc nedívá, nás zajímají body. Jeden jsme urvali venku, což je určitě pozitivní,” vrátil se k předchozímu souboji kouč Petr Vašíček. V něm blanenští hráči vydřeli remízu 2:2 až díky pozdnímu vyrovnání z kopačky Filipa Smrčky.

Podle trenéra lze posoudit výkon až ve chvíli, kdy bude kádr v plné síle. Zrovna ho totiž sužují zranění a řada absencí. „Teď dáváme do každého zápasu všechno, co jde. Snažíme se vždy předvést naše maximum,” řekl Vašíček. A stejný přístup musí Blansko uplatnit i v dalším kole.

Do brány Moravského krasu zavítají Otrokovice, jež by rády navázaly na solidní vstup do jarní fáze MSFL. Z předchozích tří utkání pak sice uspěly pouze jednou, nicméně stalo se tak zrovna u nich doma proti lídrovi tabulky Kroměříži. Následovala remíza s Velkým Meziříčím a porážka 1:2 od Uničova.

Fotbalisté Viktorie tedy figurují na šestnáctém místě a mohutně usilují, aby se vyhnuli pádu do nižší ligy. „Na Slovácku B se nám zranil Štěpán Alexa. Do hry možná půjde Tomáš Machálek, takže počtově i výkonnostně na tom budeme víceméně stejně jako před týdnem. Ještě nevíme co přesně Tulajdan, který je z týdnu nemocný,” shrnul Vašíček hráčské možnosti pro neděli.

Pro Blansko může být mentální oporou výkon z minulého společného zápasu. Na podzim si odvezli jihomoravští hráči z Otrokovic perfektní úspěch 4:2. Solidní kanonádu jsme připomněli dříve v tomto týdnu ve speciálním článku ZDE. Dvakrát mířil přesně Machálek, jednou Tulajdan a Marek Mach.

Vašíčkovi svěřenci by se ovšem neměli nechat zmást. Viktoria rozhodně nejsou na hřišti žádnými nazdárky. „Soupeř velmi posílil a sám říká, že se chce zachránit. Při jeho bodech po podzimu by si člověk řekl, že to je nereálné, nicméně ono to samozřejmě reálné je. Otrokovice mají svoji sílu,” přiznal trenér Blanska.

Otrokovice navíc přitáhly spoustu nových posil. „Například získaly z Vyškova do útoku Pavla Simra, který sice nějaké roky už má, ale i zkušenosti k nezaplacení. Dělají maximum, aby se zachránily. A věřím, že to nebude na náš úkor,” přál si Vašíček.

Jak se Blansku zadaří, můžete sledovat i vy v neděli 24. dubna. Hraje se od 10.15 na fotbalovém stadionu v Údolní ulici. Všechny vás zveme přímo do ochozů a věříme, že uvidíte parádní výkon a zažijete skvělé fotbalové dopoledne!

Autor: Tadeáš Mima