O l o m o u c / B l a n s k o - Třetí zápas za týden sehráli včera fotbalisté A týmu FK Blansko. Svěřencům trenéra Zbyňka Zbořila se nepodařilo navázat na výtečný středeční výkon proti Zlínu B a na půdě 1. HFK Olomouc díky šťastné trefě Lukáše Vychodila prohráli 1:0.

6. kolo , 10. září 2016, 1. HFK Olomouc - FK Blansko

1. HFK Olomouc

Branka: 12. Vychodil
ŽK: 68. Bernard, 85. Krumpolc - 61. Koláček, 87. Kratochvíl
Rozhodčí: Vítězslav Buček - Vlastimil Ogrodník, Jaroslav Kolář
Delegát: Stanislav Volek
Hrací doba: 45+1 ; 45+2

Mucha - Krumpolc, Řehák, Horka (C), Přikryl - Pyclík, Bernard (83. Rýdel), Bořil (57. Buček), Vychodil - Kostorek (75. Pezzotti), Krejčí
Náhradníci: Kipritidis, Buček, Rýdel, Vodička, Wolf, Pezzotti, Snášel
Trenér: Jiří Derco

Floder - Gromský, Píšek, Müller, Koláček (C) - Kratochvíl, Kolařík (57. Kutal) - Duda, Koudelka, D. Pospíšil (75. Minx) - Trtílek (78. Chloupek)
Náhradníci: Chloupek, Gromský, Motyčka, Kutal, Minx, Veselý
Trenér: Zbyněk Zbořil

Trenér Zbořil pozměnil díky náročnému programu středeční vítěznou sestavu. Místo Minxe a Kutala poslal do hry D. Pospíšila a Trtílka. Na poslední chvíli pak zdravotně indisponovaného Šplíchala nahradil Gromský. V parném počasí byl úvod utkání vyrovnaný. V 8. min. hledal Duda na zadní tyči D. Pospíšila, který však na centr nedoskočil. O dvě minuty později Trtílek vyslal do úniku D. Pospíšila, ale v šestnáctce se krajní záložník Blanska doplnění od svých spoluhráčů nedočkal. Poté pálil Koudelka nad domácí svatyni.

Ve 13. min. přišel šťastný moment pro domácí fotbalisty. Müller ve snaze odkopnout míč do bezpečí nastřelil ve vápně nohu LUKÁŠE VYCHODILA, od něhož se míč odrazil do blanenské branky - 1:0.

Blansku se v prvním poločase nedařilo navázat na středeční výkon proti rezervě Zlína a gólem povzbuzení domácí je mohli potrestat podruhé. Ve 23. min. však Vychodil hlavičkoval nad bránu. Proti stejnému hráči pak ve 28. min. dobře zasáhl obránce Píšek, který jeho střelu zblokoval nad roh. Ve 37. min. se do zakončení hlavou dostal domácí Krejčí, ale ani další hlavička se mezi tři tyče blanenské branky nevměstnala.

Po změně stran Blansko zvýšilo nasazení a útočnou aktivitu. V 52. min. po Koudelkově střele stačil brankář Mucha lapit Trtílkovu dorážku. Poté po rohovém kopu Koudelka na zadní tyči vrátil míč před branku Müller, Píšek ke střele nedostal.

Domácí se již soustředili na precizní obranu a Flodera již výrazněji prověřit nedokázali. V 68. min. po signálu Koudelky pálil D. Pospíšil, Mucha míč vytáhl na roh. V 79. min. měli Blanenští šanci na vyrovnání. Nejprve Koláček nacentroval k volnému Chloupkovi, který však ve vápně nezpracoval ideálně. Míč poté domácí odvrátili pouze ke střídajícímu Minxovi, jenž z výhodné pozici těsně minul.

Závěr utkání patřil Blansku, které stupňovalo svůj tlak i díky stažení hry na tři obránce a vysunutí na hrot vysokého Píška. V 89. min. si Mucha s námahou poradil s dalekonosnou střelou ve druhém poločase výborně hrajícího Koudelky. V 92. min. Koudelkův centr prodloužil k brance Píšek, střelu Kutala však Mucha vyrazil na roh a uchránil tak pro domácí tři body.

ONLINE textový přenos

1. HFK Olomouc - FK Blansko 1:0 (1:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 6. kola Moravskoslezské ligy:

Vyškov - Sigma Olomouc B 1:0 (0:0), Kroměříž - Mohelnice 3:0 (0:0), Třebíč - Hlučín 0:3 (0:1), Petřkovice - Velké Meziříčí 2:2 (1:0), Slovácko B - Líšeň 3:3 (1:2), Zlín B - Uničov 2:2 (2:2), Otrokovice - Hulín 3:2 (2:0)