3:0

Karviná B

3

0

Přinášíme vám osobní statistiky hráčů za sezónu 2023/24! Kteří hráči odehráli největší porci utkání a minut, jak dopadlo kanadské bodování, kdo obdržel nejvíce karet a jak si Blansko vedlo v rámci domácích a venkovních zápasů?

POČET ODEHRANÝCH UTKÁNÍ VČETNĚ MINUTÁŽE

Do sezóny zasáhlo celkem 26 hráčů a 2 brankáři. Do všech 34 utkání nastoupil jediný hráč, a to Dan Jambor. Z hlediska odehraných minut byl však nejvytíženějším hráčem Ondřej Porč (2752 minut), pomyslné druhé místo patří Tomáši Chylovi (2665 minut) a třetím nejvytíženějším hráčem byl Jiří Tulajdan (2536 minut).

34Jambor (2399)

33Porč (2752), Tulajdan (2536)

31 – Chyla (2665), Smrčka (2438), Sedlák (2306), Studený (1745)

1 – Fiala (22)

Pozn.: Hráči uvedení kurzívou působili v klubu pouze na podzim.

KANADSKÉ BODOVÁNÍ

Nejproduktivnějším hráčem mužstva se stal 14-ti bodový Martin Sedlák, který se s 10 góly zároveň dělí o korunu blanenských střelců s Jiřím Tulajdanem. Nejlepším nahrávačem se i díky dvěma asistencím v posledním kole s Karvinou B stal Manji Moses Gimsay, který tak přihrál svým spoluhráčům dohromady na 8 branek. Těsně za ním se se 7 asistencemi umístil Dan Jambor. Střelecký účet blanenských fotbalistů se zastavil na 47 gólech, což oproti minulé sezóně znamená pokles o 10 branek.

14Sedlák (10+4)

13Tulajdan (10+3)

10Gimsay (2+8)

9 – Studený (7+2), Jambor (2+7)

4 – Smrčka (1+3)
3 – Porč (3+0), Rajčinec (2+1), Šedivý (2+1)

2 – Chyla (1+1), Jaroš (0+2)

1 – Černý (1+0), Feik (1+0), Čejka (1+0), Kocůrek (1+0), Novák (1+0), Blažík (0+1), Holman (0+1), Němec (0+1)

Pro srovnání:

Tým s nejvíce vstřelenými góly v soutěži: FK Třinec (69 branek)
Tým s nejméně vstřelenými góly v soutěži: TJ Tatran Bohunice (30 branek)

OBDRŽENÉ KARTY

Z hlediska obdržených žlutých je Blansko spolu s Bohunicemi se 71 ŽK 8.-9. nejslušnějším týmem soutěže. Nejvíce žlutých karet (11) viděl kapitán Filip Smrčka. Po jedné červené kartě si připsali Dominik Blažík s Filipem Smrčkou.

1 – Blažík, Smrčka

Tým s nejvíce ŽK v soutěži: 1.SC Znojmo FK (95)
Tým s nejméně ŽK v soutěži: 1. FC Slovácko B (50)

Tým s nejvíce ČK v soutěži: MFK Karviná B (7)
Tým s nejméně ČK v soutěži: FC Baník Ostrava B a FK Frýdek-Místek (0)

BRANKÁŘI

Brankářské duo tvořili po celou sezónu Petr Nešetřil s Davidem Kubicou. Oba brankáři odchytali stejnou porci 17 utkání. Petr Nešetřil odchytal 12 utkání na podzim a 5 na jaře, celkem inkasoval 27 branek a připsal si 3 čistá konta. David Kubica naopak naskočil na podzim do 5 zápasů, 12 startů si připsal v jarní části sezóny, celkem inkasoval 30 branek a připsal si 2 čistá konta. Blanenský tým tedy dohromady inkasoval 57 branek, což je o 2 branky méně než v loňské sezóně.

Tým s nejvíce inkasovanými góly v soutěži: SK Hranice (76)
Tým s nejméně inkasovanými góly v soutěži: FC Baník Ostrava B (22)

DOMA/VENKU

Blansko zakončilo sezónu na 14. místě tabulky se ziskem 41 bodů a skórem 47:57. Z hlediska domácích zápasů patří Blansku ve srovnání s ostatními týmy MSFL 9. místo. Doma blanenští vybojovali 28 bodů (8 výher, 4 remízy, 5 proher). Bilance na hřištích soupeřů je o něco horší a 13 bodů (3 výhry, 4 remízy, 10 proher) znamená, že Blansku skončilo v rámci venkovních zápasů až na 15. místě.

Nejvyšší domácí výhra: FK Blansko - 1. BFK Frýdlant n./O. 4:1 (12. kolo), FK Blansko - SK Uničov 4:1 (16. kolo)
Nejvyšší domácí prohra: FK Blansko - FC Hlučín 1:3 (3. kolo)

Nejvyšší venkovní výhra: FC Hlučín - FK Blansko 1:4 (20. kolo)
Nejvyšší venkovní prohra: 1. BFK Frýdlant n./O. - FK Blansko 5:1 (29. kolo)