1. FC Slovácko BFC HlučínSK Hanácká Slavia Kroměříž1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínFC Zbrojovka Brno BSK UničovFC StráníMFK Karviná BTJ Start BrnoFC ZlínskoTJ Unie Hlubina

Hodonín

Hlubina

02.10.2024 | 16:00

Hodonín

Hlubina

02.10.2024 | 16:00

Blanenští fotbalisté míří ke středeční dohrávce 7. kola MSFL, které bylo kvůli extrémním srážkám odloženo, do dalekého Moravskoslezského kraje. Zde je čeká nováček soutěže TJ Unie Hlubina, tedy klub z městské části Ostravy.

Hlubina v loňské sezóně ovládla Divizi F se ziskem 60 bodů před Opavou B, která měla o 4 body méně. Letos se tak klub zúčastní MSFL vůbec poprvé ve své více než stoleté historii. Hlubina rozhodně nechce být při premiérové účasti ve 3. lize pozadu a před sezónou kvalitně posílila. Kádr doplnili například hráči jako Filip Sotorník (MFK Chrudim), Jan Fulnek (FC Baník Ostrava, loni SK HS Kroměříž), Denis Látal, Jan Nevřela (oba FC Baník Ostrava), Šimon Byrtus (MFK Karviná), Teodor Janjuš (SFC Opava, loni FK Frýdek-Místek), brankář Richard Bílý (FK Šumperk) a další. Nejzkušenějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem tohoto celku je se 3 přesnými zásahy pětatřicetiletý záložník Boris Förster.

Hlubina zažila výborný vstup do nového ročníku, když před svými fanoušky zvítězila v úvodním kole 4:0 nad Rosicemi a následně uhrála bod za remízu 1:1 na hřišti Startu. Poté sice přišly 3 vysoké porážky v řadě, avšak z posledních 4 duelů vybojovali svěřenci kouče Zdeňka Skotnici skvělých 10 bodů. V posledním kole si Hlubina poradila doma s mužstvem Zlínska. Hosté šli díky proměněné penaltě do vedení, hlubinští fotbalisté ale ve druhém poločase skóre otočili a zvítězili 2:1. Po 9 odehraných kolech tedy patří Hlubině 7. místo v tabulce se ziskem 14 bodů, přičemž ztrácí pouhý bod na čtvrtý Zlín B.

Blansko tedy čeká další těžký zápas, který bude zároveň první konfrontací těchto dvou mužstev. Podaří se Blansku přibrzdit rozjetou Hlubinu a navázat na bodový zisk z Hodonína? Utkání v Hlubině startuje ve středu od 16:00!

Autor: Zdeněk Veselý ml.